Sprawiedliwość, fot: fotolia.com

28 maja na polecenie prokuratora agenci CBA zatrzymali pięć osób, w tym Przemysława B. pełniącego funkcję Dyrektora Miejskiej Przygodni Zdrowia w Ząbkach.

Zatrzymany został także Krystian W. – pracownik Wydziału Utrzymania i Remontów Dróg Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie odpowiedzialny za organizację i przeprowadzenie trzech przetargów objętych zarzutami oraz trzy osoby reprezentujące spółkę prawa handlowego, która ubiegała się o przetargi publiczne.

Oświadczenie Dyrektora Miejskiej Przychodni Zdrowia w Ząbkach:
“W związku z pojawiającymi doniesieniami w mediach, dotyczącymi mojego zatrzymania, niniejszym oświadczam, że w dniu 28 maja 2018 r. złożyłem obszerne wyjaśnienia w Prokuraturze dotyczące rzekomych nieprawidłowości przy przetargu. Zostałem zwolniony natychmiast po złożeniu wyjaśnień.
Moje zatrzymanie w tej sprawie uważam za całkowite nieporozumienie.
Będę dążył do jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy, albowiem nie popełniłem żadnego przestępstwa.
Z uwagi na dobro śledztwa nie będę udzielał żadnych dodatkowych informacji.
Przemysław Budny
Dyrektor SPZOZ – Miejskiej Przychodni Zdrowia w Ząbkach”

Co prokurator zarzucił podejrzanym

Przemysław B. podejrzany jest o przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w kwocie 295 tysięcy złotych przez spółkę prawa handlowego ubiegającą się o udzielenie zamówienia publicznego. Wszedł on w porozumienie z osobami reprezentującymi spółkę i przekazał im istotne informacje dotyczące udzielanego przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Miejską Przychodnię w Ząbkach zamówienia publicznego na zaprojektowanie i dobudowanie do istniejącego budynku przychodni dźwigu dla niepełnosprawnych. Chodzi o przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego i z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Piotr B. – wspólnik spółki prawa handlowego ubiegającej się o udzielenie zamówienia publicznego, podejrzany jest o wejście w porozumienie z dyrektorem przychodni oraz innymi pracownikami spółki ubiegającej się o udzielenie zamówienia publicznego i uzyskiwanie od dyrektora istotnych informacji dotyczących udzielanego zamówienia publicznego. Chodzi o przestępstwo z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Natomiast Krystianowi W.  prokurator zarzucił przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w kwocie ponad 1,6 miliona złotych przez spółkę prawa handlowego. Podejrzany jest on także o wejście w porozumienie z pracownikami spółki i przekazanie istotnych informacji związanych z organizacją trzech przetargów m.in. na ochronę fizyczną oraz kontrolę obiektu tunel dla pieszych trasa W-Z, utrzymanie czystości na tym obiekcie oraz usługi administrowania urządzeń dźwigowych na tym obiekcie. Chodzi o przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego i z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Po wykonaniu czynności procesowych wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji oraz poręczeń majątkowych.

źródło: Prokuratura Krajowa/ zabki.pl

Komentarze