OSP w Zielonce z nowym wozem ratowiczo-gaśniczym , fot: zielonka.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce zakupiła nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz dotarł już do Zielonki i będzie służył strażakom w akcjach ratowniczych.

Auto zostało zabudowane przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalistycznych na podwoziu Scania P410 XT z napędem 4×4. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów i autopompę o wydajności 3800l/min.

Sprzęt jaki został umieszczony na samochodzie pozwoli OSP w Zielonce szybko i sprawnie udzielać pomocy we wszystkich dziedzinach ratownictwa, przez co stał się pierwszo wyjazdowym wozem w jednostce. Na wyposażeniu między innymi jest 5 aparatów ochrony układu oddechowego umieszczonych w oparciach siedzeń, sprzęt ratownictwa technicznego, 2 zestawy PSP-R1, zestaw ratownictwa wysokościowego wraz z trójnogiem, kamera termowizyjna, pilarki do drewna i betonu oraz armatura pożarnicza.

OSP w Zielonce z nowym wozem ratowiczo-gaśniczym , fot: zielonka.pl

Koszt zakupu auta wyniósł nieco ponad 1 mln zł, a był możliwy dzięki środkom z budżetu Miasta Zielonka w wysokości 375 tys. zł., środkom z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 480 tys. zł. oraz środkom własnym w wysokości 220 tys. zł.

źródło: zielonka.pl

Komentarze