Pies i kot, fot: fotolia.com

Gmina Radzymin realizuje zadania opieki nad zwierzętami poprzez wdrażanie zapisów Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Radzymin.

Każda osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi ma obowiązek powiadomić o tym w pierwszej kolejności Ekopatrol w godzinach pracy Urzędu tel. 22 667 67 00 lub Policję 22 786-50-07 po godzinach pracy Urzędu.

W żadnym wypadku nie należy podejmować decyzji, że takie zwierzę samemu przewieziemy do lecznicy. Nieumiejętne postępowanie ze zwierzęciem może mu tylko zaszkodzić oraz może nieść za sobą szereg konsekwencji np. pogryzienie czy zadrapania osoby udzielającej pomocy.

W roku 2019 Gmina Radzymin zawarła umowę na świadczenie opieki weterynaryjnej nad bezdomnymi zwierzętami będącymi uczestnikami kolizji i innych zdarzeń losowych z terenu Gminy Radzymin z Panem Markiem Klamczyńskim prowadzącym działalność gospodarczą: Usługi Weterynaryjne, lek. wet. Marek Klamczyński, ul. Chrobrego 2, 05 – 200 Wołomin. Informacje o zwierzętach, które uległy wypadkowi i trafiły do zakładu leczniczego znajdują się pod linkiem.

Zwierzęta bezdomne trafiają do schroniska w miejscowości Małe Boże prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PERRO Marzena Golańska „Schronisko dla zwierząt”: Małe Boże 7a, 26-804 Stromiec tel. 504-27-27-00, 509-369-917. Informacje o zwierzętach, które trafiły do schroniska znajdują się pod linkiem.

Ponadto informacje na temat zwierząt, które szukają właściciela zamieszczane są również w grupie “Radzymin.Pupile” na portalu Facebook.

Podajemy też linki do fanpage’y fundacji, którym los zwierząt nie jest obojętny, a do których trafiają też zwierzęta z Gminy Radzymin: Fundacja Zielony Pies, Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Opocznie.

Komentarze