Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II na Cmentarzu Żołnierzy Polskich w Radzyminie, fot: radzymin.pl

W środę 13 czerwca przypada 19-ta rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Radzyminie.

Z tej okazji na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 w Radzyminie odbędą się uroczystości: Msza Święta w uroczystej oprawie oraz odsłonięcie pomnika Jana Pawła II w miejscu, gdzie podczas swojej wizyty modlił się nad grobami poległych w 1920 r. Papież Polak.

Rzeźba powstała w ramach projektu w Radzymińskim Budżecie Obywatelskim, a jej twórcami są artyści zamieszkali w Radzyminie – państwo Beata i Maciej Aleksandrowiczowie. Więcej nt. pomnika i planowanych wydarzeń można przeczytać na stronie Gminy Radzymin.

Gmina Radzymin uczciła również rocznicę wizyty Papieża wydarzeniami kulturalnymi. Dziś o godz. 18:30 w hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się koncert pt. „W drodze do Niepodległości” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Natomiast w ostatnią sobotę 9 czerwca w radzymińskiej kolegiacie odbył się spektakl „Myśleć sercem – papieskie inspiracje”. Koncert, wykonywany wcześniej m.in. w Rzymie, jest inspirowany listem św. Jana Pawła II do artystów i stanowi odpowiedź na wołanie Papieża do tych, którzy z pasją i poświęceniem poszukują piękna i duchowości w twórczości artystycznej.

Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II na Cmentarzu Żołnierzy Polskich w Radzyminie

Autorem koncepcji spektaklu i głównym wykonawcą jest aktor Dariusz Jakubowski, któremu towarzyszyli muzycy: Katarzyna Thomas – sopran i Piotr Szafraniec – fortepian.

Komentarze