Polskie Koleje Państwowe, fot: fotolia.com

Uruchomienie przejazdów jest planowane od 2 stycznia 2020 r. na trasie: Radzymin – Wólka Radzymińska – Nieporęt – Legionowo – Warszawa (Wschodnia, Centralna) – Lotnisko Chopina w formie pilotażowej.

Oznacza to, że przez kilkanaście miesięcy zarówno gmina jak i ZTM będą obserwowały zainteresowanie ofertą przewozową na nowej linii. Znamy już wstępny rozkład jazdy, który publikujemy poniżej. Kliknij, aby powiększyć.

Na początek SKM do Radzymina będzie jeździć tylko w dni robocze. ZTM zaplanował 8 kursów dziennie w stronę Warszawy, co ma umożliwić wygodny i szybki dojazd do pracy i szkół w Legionowie, Radzyminie, a przede wszystkim w Warszawie. Wydłużenie linii SKM do Radzymina to szansa na szybki rozwój terenów położonych wzdłuż nowej trasy oraz zmniejszenie korków na trasach dojazdowych do stolicy.

Z uwagi na rozpoczęcie budowy stacji kolejowej Warszawa Stalowa przy Tesco oraz remont torów ta część trasy będzie wyłączona z ruchu. Wszystkie pociągi z kierunku legionowskiego zostaną przekierowane na linię obwodową przez stacje Warszawa Gdańska (dogodna przesiadka do metra), Warszawa Wola (dobry dojazd do Ronda Daszyńskiego), Warszawa Zachodnia i dalej w kierunku lotniska przez Aleje Jerozolimskie, Rakowiec, Żwirki i Wigury oraz Służewiec.

Koszt przedłużenia trasy SKM do Radzymina to kwota około 3 mln zł. Część tej kwoty, w wysokości 60% pokryje ZTM, a pozostałe 40% w równych częściach gminy Nieporęt i Radzymin. Na trasie będzie obowiązywać bilet metropolitalny ZTM, który można zakodować także na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca.

Rozkład jazdy SKM Radzymin – Warszawa
Komentarze