Miejska Komunikacja w Ząbkach, fot: zabki.pl

Od poniedziałku 3 grudnia została skorygowana trasa linii Ząbki-2 w kierunku Rembertów Ratusz.

Za przystankiem Zieleniecka 02 na ul.Szwoleżerów autobus skręca w ul. Maczka i zatrzymuje się na przystanku Maczka 03 (przystanek stały), następnie autobus skręca w lewo w ul. Powstańców, zatrzymuje się na przystanku Maczka 02 przystanek (na żądanie) przy rondzie oraz na kolejnym przystanku Powstańców Las 02 (przystanek stały) i następnie wyjeżdża na ul.Piłsudskiego (DW631/Żołnierską) w kierunku Rembertowa. Na trasie obowiązuje również przystanek tymczasowy Powstańców Las 51 (na żądanie) wspólny z linią 199 – do czasu jego likwidacji.

Linia Ząbki-2 nie zatrzymuje się na przystanku Pułaskiego 02 na ul. Szwoleżerów.

Korekta trasy linii Ząbki-2

Trasa i rozkładowe czasy dojazdów linii Ząbki-2 na odcinkach trasy CH Marki – przystanek „Zieleniecka 02 oraz Czwartaków 02- CH Marki nie ulegają zmianie tj. nadal obowiązują tabliczki przystankowe z rozkładem obowiązującym od 3 września 2018 r.

Prosimy o usunięcie samochodów parkujących w zatokach przystankowych uruchamianych przystanków. Przypominamy, że zatrzymywanie się i postój samochodu w zatoce przystankowej lub w odległości 15 m od znaku D-15 (przystanek autobusowy) jest naruszeniem przepisów ruchu drogowego (art. 49 ust. 1 pkt 9 ustawy PORD) i zagrożone mandatem 100 zł i 1 pkt. karnym.

Dzięki wprowadzanej zmianie trasy autobus Z2 ominie najbardziej zakorkowaną w porannych godzinach część trasy – odcinek drogi wojewódzkiej 631 pomiędzy ul. Szwoleżerów i Powstańców. Tworzące się tu korki uliczne były powodem dużych problemów z punktualnością kursowania linii Ząbki-2.

Kolejna duża zmiana tras i rozkładów linii ząbkowskich planowana jest w połowie grudnia po zakończeniu prac na ul. Powstańców.

źródło: zabki.pl

Komentarze