OCR Polish Championships w dniach 24-26 sierpnia w Ząbkach

Największa impreza OCR w Polsce już 24-26 sierpnia w Ząbkach. Trzy dni niepowtarzalnych emocji. Zawody, która są przeznaczone zarówno dla zawodowych biegaczy, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami z przeszkodami, albo po prostu chcą się dobrze bawić.

OCR Polish Championships, organizowane przez OCRA Poland, dają możliwość kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Londynie, jako jedne z dwóch eventów w Polsce. W ciągu trzech dni zawodnicy zmierzą się z biegową formułą, która obowiązuje na OCR World Championships.

Wszystkie dystanse są dostępne w kategorii elite, age oraz open, która jest przeznaczona dla osób, które chcą pobiec dla zabawy samodzielnie lub w ekipie. W piątek 24 sierpnia zawodnicy wystartują na 3km oraz będą mieli możliwość wzięcia udziałów w challenge, który na trasie 1km wyłoni najlepszego zawodnika OCR.

W sobotę 25 sierpnia bieg będzie liczył 15km, a w niedziele wystartuje TEAM, gdzie uczestnicy startują w drużynie 3 osobowej. Każdy z zawodników w TEAM jest odpowiedzialny za inną dziedzinę – szybkość, technika, siła. W ostatni dzień zawodów przewidziany jest również bieg dla dzieci, juniorów oraz 7km fala open . Wszystkie trasy są naszpikowane oryginalnymi i wymagającymi przeszkodami, które elita i age muszą pokonywać samodzielnie, a fale open mogą działać zespołowo, wzajemnie sobie pomagając.

Na starcie spotkanie najlepszych zawodników tej dyscypliny m.in. mieszkańca Ząbek, Wojtka Sobierajskiego- drużynowego wicemistrza świata OCR, Bolka Sobierajskiego- wicemistrza Europy w swojej kategorii wiekowej, Małgorzatę Szarugę- mistrzynię świata na 15km w kategorii 25-29, Kubę Zawistowskiego- wicemistrza Europy w kategorii 25-29. i wielu innych utalentowanych sportowców. Zapisy dostępne na www.ocrapoland.pl

źródło: ząbki.pl

Komentarze