Ciągnik, traktor, fot: photoschmidt/fotolia.com

25-letniego obywatela Białorusi zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce. Mężczyzna widząc stojący na polu ciągnik rolniczy postanowił dokonać kradzieży wiązek elektrycznych oraz elementów zawierających miedź.

Właściciel ciągnika rolniczego, kilka dni temu w Zielonce wykonywał prace rolne na swoim polu. W pewnym momencie w pojeździe awarii uległ układ chłodzenia silnika. Gospodarz postanowił pojechać po nową część, wrócić na miejsce i naprawić pojazd. Gdy wrócił na pole, w ciągniku zastał młodego mężczyznę wyrywającego i demontującego elementy układu elektrycznego oraz inne zawierające miedź.

Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu. Ci już po chwili byli na miejscu. Osobą dokonującą demontażu elementów wartego ponad 200 tys. złotych ciągnika rolniczego, okazał się być 25-letni obywatel Białorusi. Rozpytany oświadczył, że chciał zabrać te przedmioty i sprzedać na złomie, myślał dodatkowo, że ciągnik został porzucony. Policjanci zatrzymali 25-latka i umieścili w policyjnej celi. Firma serwisująca tego typu maszyny rolnicze straty jakie spowodował obywatel Białorusi oszacowała na kwotę ponad 43 tys. złotych.

Obywatel Białorusi zniszczył ciągnik rolniczy w Zielonce, fot: KPP Wołomin

Mężczyzna już został przesłuchany, usłyszał tez zarzuty usiłowania dokonania kradzieży mienia i uszkodzenia maszyny rolniczej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wołomin

Komentarze