Obchody 98. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie

1961

Na uroczyste obchody 98. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie – zapraszają organizatorzy – Starosta Wołomiński, Burmistrzowie: Wołomina, Kobyłki, Zielonki, Parafia pw. Św. Trójcy w Kobyłce i Instytucja Kultury „Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej to wydarzenie, które przyciąga do powiatu wołomińskiego tysiące pasjonatów historii. Tradycyjnie odbywa się w sierpniu, w tym roku – 12 sierpnia. Tegoroczne obchody pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Co roku w sierpniu na terenie powiatu wołomińskiego organizowane są liczne imprezy patriotyczne, kulturalne i sportowe, upamiętniających Zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście inscenizacja historyczna samej bitwy, znana pod nazwą Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie, która co roku przyciąga kilkutysięczną widownię, ale też pasjonatów historii.

W roku 2009 Rekonstrukcja w Ossowie uzyskała tytuł: „Wydarzenie Historyczne Roku”, w 2015 została doceniona jako „Produkt Turystyczny Mazowsza”.
Obchody 98. rocznicy BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
Komentarze