Nowy wóz strażacki w OSP Radzymin, fot: radzymin.pl

Wczoraj odbyło się uroczyste wręczenie kluczyków do nowego wozu strażackiego dla OSP Radzymin.

Pojazd o wartości 842.550 zł został zakupiony z następujących środków:
– dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 415.000 zł
– dotacja Gminy Radzymin – 200.000 zł
– dotacja Województwa Mazowieckiego – 130.000 zł
– środki własne OSP Radzymin – 62.550 zł
– dotacja Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej – 35.000 zł

Nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy marki MAN jest pojazdem typu średniego i może służyć do pracy w trudnym terenie.

W briefingu prasowym, który odbył się o godz. 11:00 przed budynkiem OSP Radzymin, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych i służb mundurowych, wśród nich: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji p. Joachim Brudziński, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Komendant Główny PSP Leszek Suski, Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk i wielu innych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński w swoim przemówieniu odniósł się do znaczenia roli Ochotniczych Straży Pożarnych w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego, pogratulował strażakom i życzył im dobrej służby na rzecz społeczności powiatu wołomińskiego i gminy Radzymin. Zapowiedział też budowę komisariatu w Radzyminie do roku 2020 oraz zwiększenie liczby policjantów do 40 osób.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski przedstawił model finansowania zakupionego samochodu oraz gratulował beneficjentom – OSP Radzymin i społeczeństwu gminy. W imieniu gospodarzy – strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie – zaproszonym gościom dziękował p. Edward Szymankiewicz, prezes OSP Radzymin.

źródło: radzymin.pl

Komentarze