Nowe dworce kolejowe w Powiecie Wołomińskim, fot: PKP

PKP SA rozwijają koncepcję tzw. innowacyjnych dworców systemowych. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na budowę 29 nowych obiektów, które w większości zastąpią istniejące budynki przewidziane do rozbiórki. Łączna wartość planowanych inwestycji przekracza 70 mln zł netto.

PKP SA ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie typowych dworców systemowych w dwóch wersjach (A i B) dla 29 lokalizacji, z podziałem na 11 zadań. Obiekty będą się składać z części kubaturowej oraz wiaty.

Typ A przewiduje wydzielenie w części kubaturowej części technicznej wraz z toaletą oraz otwartą poczekalnię. Typ B zakłada wydzielenie w części kubaturowej części technicznej wraz z toaletą i zamkniętą, ogrzewaną poczekalnią oraz część komercyjną (z możliwością sprzedaży biletów) lub kasę z zapleczem sanitarnym. Dworce będą miały niewielką wieżę zegarową.

W powiecie wołomińskim powstaną trzy nowe dworce, które staną na stacjach:

  • Chrzęsne: mazowieckie, linia kolejowa nr 6, typ B, istniejący dworzec do rozbiórki, nowy obiekt po drugiej stronie torów,
  • Dobczyn: mazowieckie, linia kolejowa nr 6, typ B, istniejący dworzec do rozbiórki,
  • Ząbki: mazowieckie, linia kolejowa nr 21, typ B, dworzec w nowym miejscu,

Termin składania ofert mija 11 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Łączna wartość zamówienia jest szacowana na ponad 70 mln zł netto. Wykonawcy będą mieli 37 tygodni na wykonanie i przekazanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. W terminie do 70 tygodni wykonawcy mają przeprowadzić prace budowlane i przekazać obiekty zamawiającemu do użytkowania.

źródło: transport-publiczny.pl
Komentarze