Niedziela z Historią w Pałacu w Chrzęsnem, fot: powiat-wolominski.pl

W niedzielę 6 października w Pałacu w Chrzęsnem, odbył się piknik historyczny “NIEDZIELA Z HISTORIĄ – Pamięci Walczącym o Niepodległość.

Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać muzyki w wykonaniu Michała Steciaka, Macieja Wróblewskiego, Anny Przybysz z Zespołem, Norberta “Smoła” Smolińskiego z zespołu Contra Mundum, Bartas Szymoniak BeatRock i młodzieży pięknie wykonującej pieśni i piosenki patriotyczne. Koncertom towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawa o tematyce niepodległościowej, stanowiska zręcznościowe.

W wydarzeniu uczestniczył Senator RP prof. Jan Żaryn, Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Wicestarosta Wołomiński Robert Szydlik, Radna Sejmiku Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Radny Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński – Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, młodzież ze szkół Powiatu Wołomińskiego m.in. z I LO PUL w Wołominie z Panem Jackiem Brzuszczyńskim, z Międzyszkolnego Klubu Żołnierzy Armii Krajowej z Radzymina z Panem Władysławem Kolatorskim oraz liczne grono mieszkańców i gości. Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez młodzież, która mogła wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej grze terenowej.

Niedziela z Historią w Pałacu w Chrzęsnem, fot: powiat-wolominski.pl

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, współorganizowane przez Powiat Wołomiński, Pałac w Chrzęsnem, Fundację Pomocy i Więzi Polskiej “Kresy RP”. Partnerzy Fundacja Historii i Kultury Polskiej na Białorusi, Narodowe Centrum Kultury. Organizacja pikniku została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu “Kultura – Interwencje 2019”.

Komentarze