Narodowe Czytanie w Radzyminie udziałem aktorów

Narodowe Czytanie w Radzyminie z udziałem aktorów, radnych, sołtysów, dyrektorów i nauczycieli ze szkół gminnych wraz z dziećmi.

Już w najbliższą sobotę, 7 września o godz. 17:00 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie organizowanej z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będziemy czytać wybitne utwory należące do kanonu polskiej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.

Do zorganizowania tegorocznej edycji Narodowego Czytanie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprosiła dzieci i młodzież z działających przy niej Teatru Dzieci-Dzieciom i Teatru Maskarada. Wspólnie z rodzicami, dziadkami młodych aktorów będziemy czytać fragmenty nowel takich pisarzy polskich jak Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Maria Konopnicka, Bruno Schulz, Eliza Orzeszkowa i innych.

Przewidywane jest losowanie nagród dla uczestników. Sponsorami loterii są radzymińska księgarnia „Papirus”, Ela Żak – mania szydełkowania (wykonuje przepiękne zakładki do książek), Biblioteka Publiczna i inne lokalne firmy, z którymi prowadzone są rozmowy.

Wśród gości specjalnych zaproszonych na Narodowe Czytanie do Radzymina usłyszymy i zobaczymy znanego aktora serialowego i estradowego, mieszkańca naszej gminy Jacka Borkowskiego z dziećmi oraz Janusza Leśniewskiego – także zawodowego aktora, który przyjedzie specjalnie do Radzymina na zaproszenie.

Pojawi się w Radzyminie ponownie w Święto Niepodległości 11 listopada, by wcielić się w rolę premiera Ignacego Paderewskiego podczas spektaklu przygotowywanego specjalnie na tę okazję. Ponadto do czytania zostali zaproszeni radni, sołtysi, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół gminnych wraz z dziećmi. Swoją obecność potwierdzili już Hanna Baryłka, Barbara Moczulska, Jolanta Szatan, Dorota Więch, Krzysztof Czuba, Piotr Rembelski i Małgorzata Puzio-Miękus, która koordynuje całe przedsięwzięcie.

Narodowe Czytanie w Radzyminie udziałem aktorów
Komentarze