Nagrody za osiągnięcia sportowe wręczone, fot: kobylka.pl

Szesnaście osób – trenerów i sportowców – zostało dzisiaj uhonorowanych w Urzędzie Miasta Kobyłka. Burmistrz Miasta Edyta Zbieć wręczyła nagrody za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Było to uhonorowanie codziennej, ciężkiej pracy sportowców oraz ich wyjątkowych osiągnięć.

– Dziś jest wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Gościmy wielu mistrzów, zwycięzców i zdobywców najwyższych miejsc w różnych dziedzinach sportu. Jesteście twarzami tego miasta. Dziękuję Wam za to, jest to dla mnie ogromny powód do dumy. Wielkie brawa dla Was – mówiła Burmistrz Edyta Zbieć.

Kobyłka jest miastem, w którym inwestuje się w sportowców, gdzie docenia się osiągnięcia sportowe. Urząd Miasta stara się umożliwiać dzieciom i młodzieży aktywność fizyczną i stwarzać takie warunki, aby mogli sięgać wyżej i realizować marzenia. Nagrodzeni zawodnicy i trenerzy oprócz osobistych osiągnięć zostali docenieni również za to, jak wiele robią dla promowania sportu nie tylko w Kobyłce, ale również poza granicami naszego kraju.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy – trenerom, wspierającym młodych zawodników, a także ich opiekunom i rodzicom – że tak doskonale rozumieją swoją rolę w procesie nauczania oraz rozwijania tej pasji, za to, że zachęcają, inspirują i wspierają w aktywności ruchowej oraz w uczestnictwie w zajęciach sportowych. Są partnerami i pomocnikami na długiej, wyboistej drodze do sportowego rozwoju. Dziękujemy również sportowcom za determinację, pasję i za to, że zamiast innych aktywności wybieracie właśnie treningi.

Sportowcy nagrodzeni podczas spotkania w Urzędzie Miasta:

1.Grzegorz Pluta – trenuje od wielu lat szermierkę na wózku, powołany do kadry narodowej, reprezentuje Polskę w Pucharach Świata Mistrzostwach Europy. W 2018 roku zdobył podczas rywalizacji w Pucharze Świata: Eger – 2 miejsce, Piza – 1 miejsce, Warszawa – 1 miejsce, Kioto – 1 miejsce, zaś podczas Mistrzostw Europy zdobył srebrny medal indywidualnie oraz srebrny medal w rywalizacji drużynowej.

W 2019 r. zdobył podczas startów Pucharu Świata złoto w ZEA w Dubaju, a także złoto we włoskiej Pizie, brąz w Sao Paulo w Brazylii i srebro podczas rywalizacji o Szablę Kilińskiego w Warszawie.

2. Weronika Zdunek – zdobywa najwyższe miejsca na podium, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym w karate kyokushin. I miejsce w kategorii KATA na Mazowszu.

3. Denis Korotowski – zdobywa najwyższe miejsca zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym w karate kyokushin. 3 miejsce na mistrzostwach Mazowsza.

4. Krystian Tyszko – zawodnik zajmuje najwyższe miejsca na podium zarówno na szczeblu wojewódzkim, krajowym, a także międzynarodowym w karate kyokushin. Zdobywca brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorów.

5. Maciej Petryszyn – zdobywa najwyższe miejsca na podium zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym w kolarstwie. W sezonie 2018 zdobywca 22 medali, 16 złotych, 3 srebrnych, 3 brązowych. W wyścigach mierzy się z najlepszymi kolarzami.

6. Dawid Zaniewski – zdobył I miejsce w kat. 120 kg Juniorów do lat 23 podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym.

7. Patryk Zaniewski – zdobył II miejsce w Trójboju Siłowym Klasycznym w kat. wagowej do 93 kg podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 23.

8. Bernard Galicki – zawodnik zdobył III miejsce podczas IX Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

9. Krystian Muczyński – zawodnik zdobył I miejsce w kat. 93, Junior do lat 16, podczas VIII Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Trenerzy nagrodzeni na spotkaniu w Urzędzie Miasta:

10. Cezary Rzempołuch – trener mistrzów, sam w swojej karierze kilkanaście razy zdobył Mistrzostwo Polski i v-ce Mistrzostwo Świata. Obecnie zajmuje się przygotowaniem siłowym zawodników trójboju siłowego i innych dyscyplin sportu w Miejskim Klubie Sportowym Wicher Kobyłka. Posiada 23 rekordy Polski, a jego podopieczni zdobyli już 32 medale na Mistrzostwach Polski i Świata. W marcu 2018 r. był trenerem kadry narodowej na Pucharze Europy w Trójboju Siłowym (Białoruś, Oshmiany).

11. Grzegorz Engel – prekursor Kickboxingu w Kobyłce. Nauczyciel wychowania fizycznego w szkole nr 2 w Kobyłce, wychowawca młodzieży. Od 12 lat trener kadry narodowej. W trakcie swojej kariery trenerskiej zdobył 11 tytułów mistrza świata, 8 tytułów mistrza Europy i ponad 300 medali mistrzostw Polski.

W zawodowym kickboxingu zdobył 3 tytuły zawodowe Mistrza Polski K1 oraz zawodowy tytuł Mistrza Świata DSF. Oprócz tego 16 Pucharów Świata i tytuł Pucharu Europy. Zdobywca 43 trofeów Pucharu Polski.

12. Piotr Stańczuk – trener piłki nożnej w Miejskim Klubie Sportowym Wicher Kobyłka. Drużyny trenowane przez niego w sezonie 2017/2018 brał udział w Międzynarodowym turnieju „Bensheim” w Niemczech kat. U-15, U-17, i zdobyły: 2x I miejsce (rocznik 2002 i 2004) U-17 – awans do ligi wojewódzkiej (rocznik 2002), natomiast w sezonie 2018/2019 w Międzynarodowym turnieju „Strahov Cup Praga” w Czechach – II miejsce (Rocznik 2002).

13. Paweł Stańczuk – drużyny trenowane przez niego w sezonie 2017/2018 podczas Mistrzostw Polski na stadionie LEGII Warszawa zdobyły II miejsce (rocznik 2009), III miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Kętrzynie „Respect Cup 2017”, I miejsce „Lider Cup” we Włocławku 2018, I miejsce w Pucharze Polski – Międzynarodowy Turniej Wolf Winter Cup w Kobyłce 2018.

W sezonie 2018/2019 zdobywcy I miejsca Międzynarodowego Halowego Turnieju „Neteshin Cup” na Ukrainie – Luty 2019 , II i III miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju w Chorwacji „Porec Cup” – kwiecień 2019.

14. Aleksander Cieślak – Trener piłki nożnej w Miejskim Klubie Sportowym Wicher Kobyłka. Drużyny trenowane przez niego w sezonie 2016/2017 na międzynarodowym turnieju U-17 „ALBORG City Cup” Dania zajęły II miejsce (rocznik 2000), I miejsce w lidze wojewódzkiej U-18 (rocznik 2000), oraz na Międzynarodowym turnieju U-18 „Copa Mediterraneo” w Hiszpanii – I miejsce (rocznik 2000). W sezonie 2018/2019 zdobył wraz ze swoimi podopiecznymi I miejsce w rozgrywkach klasy A i awans do ligi okręgowej – drużyna seniorów MKS Wicher Kobyłka.

15. Piotr Szymanowski – w 2009 r. rozpoczął pracę z dziećmi i młodzieżą w Kobyłce. Aktualny poziom siatkówki w Kobyłce to efekt jego 10-letniej pracy w Naszym Mieście. Osiągnięcia trenerskie to: IV miejsce ekstraklasy w Szwecji z Tierp Volley (2001), awans do I ligi z Huraganem Wołomin (2013), brąz Mistrzostw Polski Gimnazjów z Trójką Kobyłka (2013), srebro Mistrzostw Polski Gimnazjów z Trójką Kobyłka (2018). Wraz ze swoją drużyną wywalczyli VI miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików.

16. Hubert Milewski – Instruktor dyscypliny sportu piłka siatkowa. 2007-2010 trener piłki siatkowej studentów AZS AON Warszawa, 2009-2012 animator sportu dzieci i młodzieży SZS przy Miejskim Klubie Sportowym Wicher Kobyłka, trener II ligowego zespołu seniorów Huragan Wołomin w piłce siatkowej, od 2011 członek zarządu klubu Wicher Kobyłka, od 2016 asystent trenera III ligowego zespołu seniorów Wicher Kobyłka w piłce siatkowej.

Komentarze