Marcovia tym razem lepsza od Mazura Radzymin, fot: Sportowe WWL

Derbowy pojedynek Marcovii z Mazurem Radzymin zakończył się zwycięstwem podopiecznych Konrada Kucharczyka 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Rojek. Jedno trafienie zaliczył natomiast Bartłomiej Gołasiewicz. Łukasza Bestergo pokonał z kolei były zawodnik Marcovii Hubert Sochacki.

Zdecydowanym faworytem piątkowego meczu w Ząbkach była Marcovia. Mimo, że derby zawsze rządzą się własnymi prawami to nikt nie brał pod uwagę straty punktów z zespołem, który po ośmiu kolejkach miał na swoim koncie zaledwie osiem punktów.

Pierwsze minuty pokazały, że Mazur obrał identyczną taktykę co Wicher Kobyłka. Wysoki pressing miał przynieść efekty w postaci błędów mareckiej defensywy. Jeden błąd przytrafił się Radosławowi Mędrzyckiemu tuż po pierwszym gwizdku, ale później obrońcy radzili już sobie z Arkadiuszem Pisarkiem i spółką.

Marcovia mimo dominacji nad przeciwnikiem pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 18 minucie. Na listę strzelców wpisał się powracający do wysokiej formy Marcin Rojek. Wcześniej w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego trafił Grzegorz Brzeziński. Na tym samym zawodniku nie został odgwizdany również ewidentny rzut karny. Podobnie było w sytuacji gdy w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Bartłomiej Gołasiewicz. Mazur nie miał kompletnie pomysłu jak rozpracować Marcovię, ale miał coś z czego od kilku lat słynie – dobrze wykonywane stałe fragmenty gry. Najpierw Łukasza Bestergo pokonał Hubert Sochacki, który uderzył piłkę z rzutu wolnego mniej więcej z 35 metrów. Chwilę później jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Końcówka pierwszej części spotkania była przez to bardzo nerwowa. Mazur “poczuł krew” i zamierzał ukąsić Marcovię jeszcze raz. Mimo kilku prób graczom z Radzymina nie udało się pokonać mareckiego golkipera po raz drugi.

Po zmianie stron Marcovia błyskawicznie objęła prowadzenie. W 49 minucie bardzo dobre dośrodkowanie Michała Ochmana wykorzystał Bartłomiej Gołasiewicz. Najskuteczniejszy zawodnik w drużynie pokonał Karola Zalewskiego precyzyjnym strzałem głową. Po tym trafieniu Marcovia nabrała wiatru w żagle. W 69 minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Dominik Kendelewicz. Tym razem bramkarz gospodarzy nie miał jednak problemów z zatrzymaniem uderzenia mareckiego pomocnika. Mimo przewagi defensorzy wciąż musieli być bardzo czujni gdyż każde zagranie w pole karne było na swój sposób groźne. W 79 minucie dzięki pressingowi Bartłomieja Gołasiewicza piłkę przejął Dominik Kendelewicz. Wypożyczony z Ursusa Warszawa zawodnik zagrał ją wzdłuż bramki gdzie stał już niepilnowany Marcin Rojek. Pomocnik Marcovii nie miał problemów z trafieniem do siatki i było 3:1 dla podopiecznych Konrada Kucharczyka. Chwilę później mogło być 4:1, ale Grzegorz Brzeziński oddał zbyt lekki strzał. W 86 minucie na placu gry pojawił się debiutujący w pierwszym zespole Paweł Basiuk. Urodzony w 2003 roku zawodnik trenuje na co dzień w Akademii Marcovia pod okiem Bartłomieja Salaka. Teraz otrzymał szansę zaprezentowania się w lidze okręgowej. W doliczonym czasie gry dobrą akcję przeprowadził Hubert Dałek. Niestety w ostatniej fazie zamiast podawać do lepiej ustawionego Patryka Czajki próbował zagrać trudniejszą piłkę do wspomnianego Basiuka. Ostatecznie piłkę wybili obrońcy Mazura a po chwili sędzia zakończył derbowe starcie.

Reklama

Marcovia odniosła kolejne w pełni zasłużone zwycięstwo. Komplet punktów pozwolił utrzymać zawodnikom pozycję lidera. Teraz przed podopiecznymi Konrada Kucharczyka domowy mecz z Sokołem Serock. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 października o godz. 11:00.

Skład Marcovii:
Bestry – Żmuda, Piekarz, Mędrzycki, Jurczuk – Kublik (62 Czajka), Brzeziński, Ochman, Kendelewicz (85 Dałek), Rojek (86 Basiuk) – Gołasiewicz (81 Zabłocki)

Trener: Konrad Kucharczyk
Asystent: Michał Drużba

Komentarze