Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, fot: fotolia.com

5 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 6 zostało rannych, pożar, w którym zginęły jedna osoba, 4 przestępstwa narkotykowe, 11 kradzieży i 3 nietrzeźwych kierowców to bilans najnowszej Kroniki Kryminalnej Powiatu Wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

KOBYŁKA

 • 12 kwietnia Naczelnik Urzędu Pocztowego zawiadomiła, że w holu urzędu pocztowego dwóch n/n sprawców wykorzystując nieuwagę pracowników oraz klientów poczty dokonało zaboru w celu przywłaszczenia 15 szt. książek o różnej tematyce o łącznej wartości 565,70zł.

MARKI

 • 14 kwietnia Policjanci KP Marki na terenie sklepu zatrzymali Izabelę M. lat 26, która na terenie sklepu dokonała kradzieży różnych artykułów na kwotę powyżej 525 złotych.
 • 12 kwietnia Policjanci WP KPP Wołomin dokonali zatrzymania Damiana A., przy którym wewnątrz pojazdu marki TOYOTA ujawniono torebkę z zawartością białego proszku co do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie że jest to środek prawnie zabroniony.

MICHAŁÓW

 • 15 kwietnia miał miejsce pożar budynku gospodarczego z funkcją mieszkalną konstrukcji murowanej, kryty blacho – dachówką (nie była doprowadzona do budynku energia elektryczna). W wyniku pożaru śmierć na miejscu poniósł Piotr M. lat 45. O ustaleniach powiadomiono prokuratora dyżurnego z Prokuratury Rejonowej w Wołominie, z udziałem którego wykonano czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Decyzją prokuratora zwłoki zostały skierowane do ZMS, w celu wykonania sekcji. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz.

OSTRÓWEK

 • 13 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej samochód Opel Vectra, którym kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym 1,2 promila Adam S. lat 28.

RADZYMIN

 • 12 kwietnia współwłaściciel przedszkola zawiadomił że n/n sprawca wykorzystując nieobecność pracowników przedszkola, którzy znajdowali się na placu z dziećmi, wszedł przez niezamknięte drzwi, a następnie z szafek mieszczących się w trzech pomieszczeń dokonał kradzieży pieniędzy o łącznej kwocie 6500 zł.
 • 9 kwietnia, godz. 13:42, ul. Jana Pawła II. Beata S. lat 42, pasażerka autobusu Renault, którym kierował Ireneusz W. w wyniku gwałtownego hamowania autobusu przemieściła się uderzając w szybę czołową pojazdu doznając złamania nosa. Uczestników przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

SITNE

 • 14 kwietnia, godz. 16:31, ul. Wspólna. W dniu 14.04.2018r około godz. 16.25 w m. Sitne (gmina Jadów) na drodze publicznej pomiędzy m. Sitne gmina Jadów i m. Obrąb gmina Zabrodzie na łuku drogi doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący samochodem osobowym m-ki Opel – Kamil B. lat 22 potrącił czteroosobową rodzinę poruszającą się na rowerach w kierunku przeciwnym. Z ustaleń f-szy WRD KPP w Wołominie, zastanej sytuacji oraz wyjaśnień świadków zdarzenia wynika, iż kierujący samochodem osobowym m-ki Opel chcąc uniknąć zderzenia z samochodem nadjeżdżającym z przeciwka, na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, następnie uderzył pojazdem w wystający konar (pień drzewa) i siłą bezwładności, bokiem wjechał w czteroosobowa rodzinę, która jechała w kierunku przeciwnym po lewej stronie drogi. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 43-letnia kobieta oraz jej 6-letnia córka. Do szpitala w stanie ciężkim został przewieziony44-mężczyzna oraz 8-latka, która zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. W dniu 16 kwietnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Wołominie postanowił tymczasowo na okres 2 miesięcy aresztować Kamila B., w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 177 par 2 KK.

SŁUPNO

 • 10 kwietnia. Kradzież pojazdu marki Toyota Auris, koloru białego, hatchback, rok produkcji 2017, pojemność 1,8 litra benzyna. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 80 000 zł.

WOŁOMIN

 • 12 kwietnia Policjanci WP KPP Wołomin w sklepie w Wołominie dokonali zatrzymania Arkadiusza D., lat 23 jako osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży artykułów przemysłowych na łączna kwotę 546,37 zł.
 • 9 kwietnia Policjanci WP KPP Wołomin w jednostce Policji dokonali zatrzymania Doroty S., która posiadała przy sobie torebkę foliową z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.
 • 13 kwietnia, godz. 17:58, Aleja Armii Krajowej. Jan Z. – trzeźwy, kierując samochodem marki Toyota Avensis potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie osoby przechodzące przez przejście tj. Aleksandrę S., lat 15 oraz Wiktorię P. lat 15. Piesze zostały przewiezione do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 14 kwietnia, godz. 19:20, ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI skrzyżowanie ulic KOLONIA GRÓDEK. Bronisław P. (trzeźwy) kierując samochodem osobowym marki Suzuki, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost Łukaszowi G. (trzeźwy) kierującemu rowerem. W wyniku zdarzenia Łukasz G. doznał złamania prawej nogi oraz urazu głowy i został przewieziony do Szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Wołominie

ZĄBKI

 • 13 kwietnia. Kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego, gdzie nieznany sprawca wyważył okno a następnie z wnętrza zabrał w celu przywłaszczenia zegarek naręczny marki ROLEX wykonany ze złota, zegarek naręczny marki ROLEX, biżuterię w postaci złotego łańcuszka, kosmetyki różnych marek, alkohol różnych marek oraz wyposażenie AGD. Suma strat wyniosła 255050zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.
 • 11 kwietnia. Kradzież roweru marki CANNONDALE TRAIL SL3, hulajnogi marki DECATHLON, kosiarki elektrycznej marki BOSH oraz kompresora mającej miejsce na terenie garażu podziemnego w bloku mieszkalnym, gdzie nieznany sprawca wykorzystując otwory konstrukcyjne w schowkach lokatorskich wyjął wymienione przedmioty a następnie zabrał je w celu przewłaszczenia. Suma strat wyniosła 2500zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.
 • 9 kwietnia. Kradzież pojazdu m-ki Mazda CX 5, koloru czerwonego, rok produkcji 2016, o wartości 85 000 zł.
 • 7 kwietnia sprawca po pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych dokonał kradzieży zaparkowanego na parkingu przez wcześniejszego użytkownika i pozostawieniu kluczyków w specjalnym nadzorowanym przez aplikację miejscu i zamknięciu na zamki fabryczne również przy pomocy aplikacji, pojazdu m-ki Hyundai I30, koloru granatowego, o wartości 70 000 zł.
 • 15 kwietnia Funkcjonariusze WWP KSP w Ząbkach dokonali zatrzymania kierującego pojazdem m-ki BMW Waldemara K., który znajdował się w stanie nietrzeźwości co potwierdziło przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,8 promila.
 • 15 kwietnia Funkcjonariusze WWP KSP w Ząbkach na ulicy dokonali zatrzymania Roberta R. zam. Ząbki lat. 42, u którego w kieszeni kurtki ujawniono torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego  (marihuana) oraz srebrne zawiniątko zawartością białego proszku.
 • 13 kwietnia, godz. 15:43, ul. Popiełuszki. Policjanci WRD KPP Wołomin złożyli dokumentacje odnośnie zaistniałego wypadku drogowego w miejscowości Ząbki, gdzie jedna z pasażerek, tj. Oliwia Dz., lat 21, podróżująca autokarem marki SAM kierowanym przez obywatela Ukrainy wypadła z autokaru na ulicę, w którym otworzyły się drzwi podczas wykonywania jazdy na łuku. Poszkodowaną pogotowie zabrało do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZIELONKA

 • 11 kwietnia sprawca przy użyciu n/n narzędzia dokonał podważania okna w aneksie kuchennym po czym wszedł do wnętrza dokonując zaboru w celu przywłaszczenia biżuterii złotej w postaci kolczyków bdb.
 • 12 kwietnia obywatel Armenii zawiadomił, że sprawca pokonał zabezpieczenie w postaci linki stalowej po czym dokonał zaboru roweru górskiego m-ki Giant koloru czarno-niebieskiego będącego w użyłkowaniu siostrzeńca. Rower zaparkowany był na parkingu niestrzeżonym przed szkołą. Suma strat 1500 zł.
 • 8 kwietnia Funkcjonariusze KPP Wołomin w trakcie interwencji własnej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Ford Mondeo, którego kierowca obywatel Ukrainy kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (pobrano krew do badania).
 • 12 kwietnia Policjanci ZPI KP Zielonka zatrzymali Artura P., który posiadał w ręku zawiniątko foliowe z zawartością białego proszku (amfetamina).

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin

Komentarze