Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, fot: fotolia.com

Przedstawiamy kronikę wydarzeń kryminalnych w powiecie wołomińskim od 8 do 14 października 2018, przygotowaną przez asp. szt. Tomasza Sitka, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże z włamaniem

08.10.2018
STRACHÓW
W miejscowości Strachów gm. Jadów n/n sprawcy po uprzednim przecięciu siatki ogrodzeniowej weszli na teren ogrodzonej posesji, gdzie sprawcy wybili okno w domku letniskowym ( łazienka), weszli do środka i dokonali kradzieży tj. kran od umywalki 2 sztuki , dwa zdemontowane kinkiety, lustro łazienkowe, pralkę typu FRANIA, oraz żeliwny stary grill. Suma strat wynosi 500 zł.

08.10.2018
ZAGOŚCINIEC,
Sprawca po uprzednim wycięciu i wyłamaniu mocowania zamka w drzwiach dostał się do wnętrza garażu skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi n/n marki oraz przewodów elektrycznych o łącznej wartości 1500 złotych.

11.10.2018
ZĄBKI,
Sprawca dokonał włamania do księgarni poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych, skąd następnie skradł pieniądze w kwocie 750 złotych, gdzie łączna wartość strat wyniosła 6 750 złotych na szkodę zgłaszającego.

Kradzieże

08.10.2018
ZĄBKI,
Funkcjonariusze KP w Ząbkach w trakcie wykonywania czynności zatrzymali Piotr S., który dokonał kradzieży artykułów spożywczych ze sklepu w Ząbkach. Suma strat wynosi 814 PLN.

10.10.2018
ZĄBKI,
Sprawca dokonał kradzieży pozostawionego w stojaku na terenie szkoły w Ząbkach roweru m-ki BTWIN koloru żółtego o wartości 1100 zł, na szkodę zgłaszającego.

10.10.2018
ZWIERZYNIEC,
W miejscowości Zwierzyniec z działki sprawca działając w nieustalony sposób dokonał kradzieży ściętego na metry drzewa w ilości 8 m3. Wartość strat 1000 zł.

Kradzieże pojazdów

14.10.2018
MARKI,
Kradzież pojazdu marki Lexus GS 450H rok produkcji 2012, koloru szarego. Wartość strat 130000 zł. Postępowanie prowadzi KP w Markach.

Nietrzeźwi kierujący

08.10.2018
WOŁOMIN,
Policjanci WRD w Wołominie na ulicy dokonali zatrzymania Rafał A., kierującego samochodem marki Renault, który znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,8 promila.

08.10.2018
KURY,
Policjanci WRD KPP w Wołominie w m KURY zatrzymali do kontroli CEZARY W., który kierował pojazdem SKODA będąc w stanie nietrzeźwości 0,6 promila.

08.10.2018
STRACHÓWKA,
F-sze WRD KPP Wołomin w miejscowości Strachówka zatrzymali do kontroli Karol R., który kierował motorowerem Junak będąc pod wpływem alkoholu 2,2 promila.

10.10.2018
TŁUSZCZ,
W m. TŁUSZCZ ul. STANISŁAW Z. lat 70 kierował pojazdem OPEL będąc w stanie nietrzeźwości. Doprowadzono do KP Tłuszcz, poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu- wyniki 2,2 promila.

12.10.2018
RÓWNE,
Policjanci WRD KPP Wołomin w miejscowości Równe na drodze publicznej zatrzymali do kontroli drogowej Jarosław B., który kierował motorowerem marki JIAJI w stanie nietrzeźwości 0,52 promila.

13.10.2018
ZIELONKA,
Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Honda, którym kierował Adrian K. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,8 promila.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

09.10.2018
WOŁOMIN,
F-sze WP KPP w Wołominie na ulicy w m. Wołomin podczas przeprowadzanej kontroli pojazdu Opel zatrzymali pasażera auta: Tomasz B. u którego w kieszeni odzieży ujawniono zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością proszku koloru brązowego /heroina/, w/w okazał się również poszukiwany przez KPP w Wołominie na podstawie zarządzenia Sądu w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do AŚ/ZK.

13.10.2018
WOŁOMIN,
Policjanci WP KPP Wołomin w Wołominie na ulicy dokonali zatrzymania Jarosława K. jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

05.10.2018 godz. 18:50,
ZIELONKA, ul. LIPOWA
ANDRZEJ Ł. powiadomił, iż przechodząc przez ulicę po oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód m-ki SKODA kierowany przez STANISLAW O. W wyniku zdarzenia zgłaszający doznał obrażeń w postaci złamania prawego obojczyka.

09.10.2018 godz. 11:18,
CIEMNE,
Obywatel Białorusi trzeźwy kierujący samochodem ciężarowym marki Daf w miejscowości Ciemne na trasie S8 pomimo wystawionego znaku ostrzegawczego o wyłączeniu prawego pasa ruchu oraz nadawania sygnału świetlnego najechała na pojazd służby drogowej Mercedes w którym na miejscu pasażera siedział pracownik służby drogowej Daniel J. lat 23. W wyniku zdarzenia doznał on złamania prawej nogi o urazu głowy został i przewieziony do Szpitala w Warszawie. Postępowanie prowadzi KPP w Wołominie.

10.10.2018 godz. 17:16,
RADZYMIN, ul. WETERANÓW
Robert S. lat 51, trzeźwy kierujący samochodem osobowym marki Nissan w miejscowości Radzymin na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 11-letniego pieszego przebiegającego z lewej na prawą stronę jezdni. W wyniku zdarzenia pieszy doznał ogólnego potłuczenia ciała i został przewieziony do szpitala w Warszawie. Postępowanie prowadzi KPP w Wołominie.

12.10.2018 godz. 17:25,
MARKI, ul. DROGA WOJEWÓDZKA 631
Paweł S. – trzeźwy, pobrano krew do badań – kierując samochodem osobowym marki Opel Zafira, jadąc DW 631 od strony Marek do miejscowości Nieporęt, na skrzyżowaniu z ulicą podporządkowaną celem uniknięcia zderzenia z n/n pojazdem wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie następnie zderzył się nadjeżdżającym z przeciwka motocyklem marki SUZUKI kierowanym przez Konrad K. lat 31. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Decyzją Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wołominie ciało zabezpieczono w ZMS Warszawa. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

Wypadki powietrzne

13.10.2018 godz. 17:17,
ŁĄKI, ul. KONIKA POLNEGO
Świadek zdarzenia powiadomił, że w miejscowości Łąki gm. Radzymin z nieustalonej przyczyny spadł na ziemię ( łąka ) paralotniarz Jacek T. lat 53. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. W miejscu zdarzenia brak drzew i słupów elektrycznych. Na miejsce udał się przedstawiciel PK ds. WL, Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wołominie, grupa doch. śledcza. Obecny na miejscu lekarz z Karetki Pogotowia stwierdził zgon. Decyzją Prokuratora zwłoki przekazano do ZMS Warszawa. Po oględzinach miejsca paralotnię zabezpieczono do dalszych badań. Postępowanie prowadzi KP Radzymin.

INNE WYDARZENIA

09.10.2018
RADZYMIN,
Z CPR otrzymano zgłoszenie dotyczące przetransportowania Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mężczyzny z urazem głowy, którego doznał w wyniku upadku na budowie w miejscowości Radzymin. Do zdarzenia doszło podczas prac budowlanych przy budowie domu jednorodzinnego. Momentu zdarzenia nie widzieli pozostali pracownicy. Poinformowano PIP. Mężczyzna przetransportowany do Szpitala w Warszawie.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin

Komentarze