Pożar, cztery kradzieże, siedmiu pijanych kierowców, przestępstwo gospodarcze i dwa dozory policyjne to podsumowanie najnowszej Kroniki Kryminalnej Powiatu Wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

CZARNA

REKLAMA
 • 10 lutego Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli pojazd Skoda Felicja, którym kierował znajdujący się w stanie nietrzeźwości Dariusz M. Przebadany z wynikiem 3 promile. Ponadto kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy.

JARZĘBIA ŁĄKA

 • 7 lutego Policjanci WRD KSP dokonali zatrzymania do kontroli drogowej Adama J. lat 42, który znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował po drodze publicznej samochodem m-ki NISSAN.

KOBYŁKA

 • 7 lutego sprawca dokonał wyważenia drzwi do nowo budowanego domu jednorodzinnego i dokonał kradzieży czterech rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego wraz z zaworami kulowymi. Suma strat 4000zł.

KOZŁY

 • 8 lutego Policjanci KP Tłuszcz realizując informację, na terenie prywatnej niezamieszkałej posesji w budynku mieszkalnym zabezpieczyli 6 szt. automatów do gier hazardowych. Automaty zostały zabezpieczone w KP Tłuszcz do dyspozycji Izby Celnej.

MARKI

 • 7 lutego na terenie posesji w Markach, z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru, w wyniku którego spłonęły cztery zaparkowane na posesji pojazdy (Audi A6, VW Touran, Opel Adam, VW Passat). Wartość strat 302 000 zł.

MIĄSE

 • 7 lutego Policjanci WRD KSP dokonali zatrzymania do kontroli drogowej samochodu m-ki Daewoo Lanos, którym kierował po drodze publicznej Konrad S. lat 33 znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,1 promila.

RADZYMIN

 • 5 luty, godz. 03:16. Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali Sebastiana K. lat 38 (wyniki badania 2,6 promila) i Wiktora W. lat 40 (Wyniki badania I – 3,7 promila), którzy oddalili się z miejsca kolizji gdzie kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie i zjechał na pobocze drogi gdzie dachował. W/w nie przyznawali się, który z nich kierował w/w pojazdem w związku z powyższym dokonano zatrzymania w/w jak i zlecono pobranie krwi. Pojazd odholowano na parking depozytowy. Postępowanie prowadzi KP Radzymin.
 • 7 lutego Policjanci ZPI KP w Radzyminie na drodze publicznej zatrzymali do kontroli Rafała M. lat 37, który będąc w stanie nietrzeźwości (wynik 1 promil) kierował pojazdem marki Renault.

TROJANY

 • 9 lutego sprawca wykorzystując nieobecność domowników wyważył drzwi balkonowe w domu jednorodzinnym a następnie z pomieszczeń mieszkalnych dokonał kradzieży biżuterii złotej oraz zegarka CERTINA. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 9000 zł na szkodę zgłaszającej.

WOŁOMIN

 • 6 lutego sprawca z klatki schodowej bloku mieszkalnego dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru marki KROSS, koloru czarnego o wartości 949 zł.
 • 6 lutego Prokurator Rejonowy w Wołominie na wniosek KP Radzymin wobec Sylwestra C. jako podejrzanego o przestępstwo z art. 207 par. 1 KK zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi żoną, pasierbicą i pasierbem oraz zbliżania się do w/w na odległość nie mniejszą niż 100 metrów i nakaz okresowego opuszczenia lokalu wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonymi na okres 3 miesięcy.

ZĄBKI

 • 5 lutego pracownik firmy powiadomił, że sprawca po uprzednim uszkodzeniu zamka okna plastikowego kontenera budowlanego usytuowanego na terenie nowej budowy w Ząbkach, z wewnątrz dokonał kradzieży młotowiertarki m-ki HILTI , dwóch sztuk akumulatorów m-ki HILTI, prostownika m-ki HILTI oraz dwóch szlifierek kątowych m-ki HILTI o łącznej wartości 10769 zł.
 • 6 lutego Policjanci KP w Ząbkach podczas wykonywania czynności służbowych, zatrzymali Kamila M. lat 30, który kierował pojazdem m-ki FIAT SEICENTO będąc w stanie nietrzeźwości – 2 promile. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.
 • 8 lutego F-sze Ogniwa ds. Nieletnich KPP w Wołominie w pomieszczeniach Szkoły zatrzymali nieletniego lat 16, który posiadał w opakowaniu po gumach torebkę foliową z zapięciem strunowym wewnątrz której znajdował się susz roślinny koloru zielono-brązowego – marihuana.
 • 5 lutego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec Janusza L. oraz zakaz zbliżania się na odległość poniżej 500 metrów i nakaz opuszczenia lokalu, gdzie zamieszkuje pokrzywdzona żona podejrzanego. Mężczyzna groził jej pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła uzasadnioną obawę spełnienia.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze