4 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 2 zostały ranne, 10 kradzieży, 4 przestępstwa narkotykowe i 5 nietrzeźwych kierowców to bilans najnowszej Kroniki Kryminalnej Powiatu Wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

DRĘSZEW

REKLAMA
 • 8 kwietnia osoba w m-ści Dręszew zatrzymała kierującego pojazdem Peugeot, którym okazał się Piotr M. Policjanci KP Radzymin po dojechaniu na miejsce przebadali w/wym. – wynik 2 promile.

KOBYŁKA

 • 7 kwietnia funkcjonariusze KP Kobyłka ujawnili jadącego po drodze publicznej samochodem marki MITSUBISHI ob. UKRAINY (l. 43), który znajdował się w stanie nietrzeźwości 2,4 promila.
 • 7 kwietnia Policjanci KP Kobyłka zatrzymali Michała R., u którego podczas przeszukania odzieży ujawniono trzy torebki foliowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego (amfetamina, mefedron i marihuana).

MARKI

 • 7 kwietnia. Kradzież samochodu m-ki Mazda CX-5, koloru białego, rok produkcji 2012, który był zaparkowany przed posesją. Suma strat 55 000 złotych.
 • 7 kwietnia funkcjonariusze KP Marki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki DAEWOO TICO, którego kierującym okazał się ob. Ukrainy będący pod wpływem alkoholu 1,8 promila.
 • 5 kwietnia F-sze WK i WDŚ KPP w Wołominie podczas realizacji czynności w pomieszczeniu domu jednorodzinnego należącego do Michał G. ujawnili substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.

OSTRÓWEK

 • 3 kwietnia, godz. 19:05, ul. Przejazdowa. Dyspozytor WCPR Radom powiadomił, że na trasie kolejowej Tłuszcz – Wołomin w miejscowości Klembów pociąg pośpieszny relacji Łódź Fabryczna -Ełk, śmiertelnie potrącił pieszego lat 17, który przechodził przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Decyzją Prokuratora ciało skierowano na sekcję zwłok. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

PASEK

 • 4 kwietnia w miejscowości Pasek przez obywatela został zatrzymany Zbigniew K., który to znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,9 promila, kierował po drodze publicznej samochodem m-ki Nissan Sunny.

RADZYMIN

 • 8 kwietnia Policjanci ZPI KP w Radzyminie zatrzymali do kontroli Andrzeja L., który będąc w stanie nietrzeźwości (wyniki 2 promile) kierował po drodze publicznej motorowerem marki KYMCO.

SIERAKÓW

 • 4 kwietnia sprawca wykorzystując nieobecność domowników po uprzednim wypchnięciu drzwi tarasowych z wnętrza pomieszczeń mieszkalnych domu jednorodzinnego dokonał kradzieży biżuterii złotej, laptopa marki DELL i aparatu cyfrowego marki NIKON. Wartość strat 15 000 zł.

SŁUPNO

 • 7 kwietnia, godz. 13:45. Dariusz D. lat 83 jadąc samochodem osobowym marki Renault Kangoo trasą 631 z kierunku Nieporętu do Marek na wysokości słupka 31200 km zderzył się z łosiem, który przebiegał z prawej na lewą stronę drogi względem kierunku jazdy samochodu, gdzie następnie po uderzeniu w łosia zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia Dariusz D. poniósł śmierć na miejscu. Decyzją będącego na miejscu Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wołominie ciało zabezpieczono w ZMS Warszawa. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

STARY KRASZEW

 • 1 kwietnia z posesji sprawca po uprzednim pokonaniu zamków fabrycznych koparki kołowej JCB typ JS 145 koloru żółtego rok produkcji 2006r., dokonał jej kradzieży powodując startu w kwocie 126 000 zł na szkodę zgłaszającego.

WOŁOMIN

 • 5 kwietnia sprawca po uprzednim przecięciu zabezpieczenia rowerowego nieustalonym narzędziem ze stojaka przy stacji PKP Wołomin dokonał kradzieży roweru miejskiego typu damka m-ki MAJDLER koloru niebieskiego o wartości 500 zł.
 • 5 kwietnia sprawca dokonał kradzieży pozostawionego na placu pod budynkiem basenu roweru m-ki BTWIN. Suma strat 1200 zł.
 • 6 kwietnia sprawca po uprzednim zerwaniu linki zabezpieczającej dokonał kradzieży roweru marki CTB KANDS OPERA CONF, który był przypięty do stojana umieszczonego na parkingu w Wołominie przed apteką. Łączna suma strat wyniosła ok. 800 zł.
 • 7 kwietnia sprawca poprzez otwarte okno dostał się do środka domu jednorodzinnego, z którego wnętrza dokonał kradzieży płyt winylowych oraz gier komputerowych na płytach CD. Suma strat 700 zł.
 • 5 kwietnia F-sze WP KPP w Wołominie wylegitymowali Marcina P. lat 35, gdzie podczas przeprowadzanej interwencji własnej w ręku u ww. ujawniono zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością środków odurzających w postaci heroiny. Ponadto zatrzymana osoba okazała się być poszukiwana na podstawie kilku podstaw prawnych przez KRP Warszawa III
  1. Nakaz doprowadzenia do AŚ Warszawa Służewiec celem odbycia 10 m-cy pozbawienia wolności
  2. Nakaz doprowadzenia do AŚ celem odbycia 8 dni aresztu
  3. Nakaz doprowadzenia do AŚ/ZK na 20 dni pozbawienia wolności
 • 6 kwietnia Policjanci z WP KPP Wołomin w trakcie przeprowadzania interwencji na ulicy w Wołominie ujawnili, że Grzegorz K. posiada przy sobie torebkę foliową z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego barwy brunatno-zielonej (marihuany).

ZĄBKI

 • 3 kwietnia sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia w postaci kłódki w drzwiach garażowych z garażu dokonał kradzieży w celu przywłaszczenia 2 sztuk wiertarek, młotowiertarki, 15 szt. wierteł i wybijaków, poziomicy laserowej, przedłużacza siłowego o długości 50 m i 3 sztuk butli turystycznych. Łączna wartość strat 2000 złotych na szkodę zgłaszającego.
 • 3 kwietnia sprawca poprzez wyważenie drzwi tarasowych dostał się do środka domu, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci dwóch wiertarek, wkrętarki, lasera oraz szlifierki. Suma strat 3500 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 6 kwietnia. Kradzież z włamaniem w lokalu w ciągu pawilonów handlowych, gdzie nieznany sprawca wyważył drzwi wejściowe do apteki a następnie z szuflad zabrał pieniądze w kwocie 400 zł. Suma strat wyniosła 1000 zł.
 • 6 kwietnia, godz. 09:00, ul. Sikorskiego. Jarosław K. lat 23, kierując po drodze publicznej samochodem m-ki SKODA zderzył się z pojazdem m-ki SKODA kierowanym przez Dorotę Z. lat 34, która z urazem wewnętrznym została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 7 kwietnia, godz. 16:10, ul. Skorupki. Damian S. lat 28 kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki FIAT pomimo braku uprawnień zderzył się z rowerzystą Zbigniewem L.,  który z urazem wewnętrznym został przewieziony do szpitala.

 

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

 

Komentarze