Zatrzymania pijanych kierowców, wypadki i kradzieże to zdarzenia do jakich doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego.

MARKI

  • 20 stycznia sprawca po uprzednim wyłamaniu okna balkonowego na parterze budynku, dostał się do mieszkania, skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 200 złotych i złotej biżuterii. Suma strat wynosi 2000 zł na szkodę zgłaszającego.

RADZYMIN

  • 21 stycznia Policjanci WRD KPP Wołomin na ulicy zatrzymali do kontroli drogowej Krzysztofa G., który kierował  pojazdem marki Citroen C5 będąc w stanie nietrzeźwości (0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

RUDA

  • 21 stycznia Marcin P., kierując pojazdem marki Nissan Micra, potrącił przechodnia przebiegającego w miejscu nieoznaczonym przez jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący poddany badaniu na stan trzeźwości – 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Zatrzymanego mężczyznę osadzono w PDOZ.

STRYJKI

  • 20 stycznia Policjanci KP Tłuszcz w miejscowości  Stryjki zatrzymali do kontroli drogowej Sławomira O., który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen będąc w stanie nietrzeźwości (2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

SZYMANÓWEK

  • 16 stycznia sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie kuchennym domu jednorodzinnego dostał się do środka, skąd dokonał kradzieży złotych kolczyków o wartości 600 zł oraz kompletu srebrnej biżuterii o wartości 200 zł. Suma strat 1000 zł na szkodę zgłaszającego.

WOŁOMIN

  • 19 stycznia Monika S., kierując po drodze publicznej pojazdem marki Skoda, będąc w stanie nietrzeźwości (3,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) spowodowała kolizję drogową z 2 innymi pojazdami.

ZĄBKI

  • 15 stycznia sprawca dostał się do wnętrza pojazdu marki RENAULT zaparkowanego na ulicy w­­ Ząbkach skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci wkrętarki firmy DEWALT, młota udarowego firmy DEWALT oraz skrzynki  z narzędziami marki STANLEY. Suma strat 5200 zł na szkodę zgłaszającego.

ZIELONKA

  • 15 stycznia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej Radosława P. , który kierował pojazdem marki  FIAT DUCATO po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości (1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

opracował:  kom. Jarosław Karman  – KPP w Wołominie     

 

Komentarze