Miejska Komunikacja w Ząbkach, fot: zabki.pl

Od najbliższego poniedziałku zostaną wprowadzone korekty rozkładów linii „Ząbki – 1” oraz „Ząbki-3” dla wybranych kursów, dla dnia roboczego.

Wprowadzane zmiany mają związek z realizacją wniosków jakie wpłynęły do Urzędu Miasta w ostatnim okresie, a dotyczyły poprawienia dopasowania rozkładów do godzin kończących się zajęć szkolnych w Szkole Podstawowej nr 2.

Rozkłady linii Ząbki-1 i Ząbki-3 dla dnia świątecznego nie ulegają zmianie.

Dla wszystkich linii (Z-1, 2 i 3) przywraca się czasowo funkcjonowanie przystanku „Maczka 03” na ul. Maczka jako przystanku „na żądanie”- dodatkowego przystanku oprócz przystanku stałego „Maczka 01” (na ul. Powstańców), który funkcjonuje od 19 grudnia.

Przywrócenie tego przystanku szlakowego ma związek z tym, że przystanek „Maczka 01” nie został na chwilę obecną wyposażony w wiatę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi, a taka wiata znajduje się na przystanku „Maczka 03”. Przystanek „Maczka 03” będzie funkcjonował do czasu doposażenia przystanku „Maczka 01” w wiatę lub gdy zwolnienie przystanku „Maczka 03” będzie potrzebne do wprowadzenia zmian w układzie linii autobusowych w rejonie ul. Powstańców.

Rozkład jazdy linii Z1, Z2 i Z3 od 11 lutego

źródło: zabki.pl

Komentarze