Konferencja dotycząca obniżenia wynagrodzenia burmistrz Wołomina [WIDEO]

1132

W czwartek 15 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wołominie odbyła się konferencja prasowa dotycząca przyczyn obniżenia wynagrodzenia burmistrz Elżbiety Radwan.

Konferencja prasowa została zwołana przez Leszka Czarzastego, przewodniczącego rady miejskiej w Wołominie oraz radnych z klubów Prawa i Sprawiedliwości, Centrum Samorządowego i Porozumienia Centrum. W konferencji udział wzięli także radni Robert Kobus oraz Adam Bereda. Radni jako powody obniżenia pensji burmistrz Elżbiety Radwan podawali przede wszystkim tzw. “aferę internetową”, niegospodarność podczas budowy drogi w Mostówce, oraz uruchomienie nowej kwatery na wołomińskim wysypisku bez konsultacji z mieszkańcami.

W dniu 7 marca podczas sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni postanowili o obniżeniu wynagrodzenia burmistrz Elżbiety Radwan z 12540 zł do 9490 zł miesięcznie. Głosowanie nad uchwałą w sprawie ustanowienia wynagrodzenia burmistrz Wołomina poprzedzone było dyskusją, podczas której radni przedstawili listę uwag i zaniedbań jakich ich zdaniem dopuściła się burmistrz Radwan, zarzucając jej ponadto bierność w wielu kwestiach istotnych dla miasta. Rezultatem dyskusji była decyzja o obniżeniu wynagrodzenia . Uchwałę podjęto większością głosów 15:1, przy 2 głosach wstrzymujących się.

REKLAMA

 

Komentarze