Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci"

W najbliższy czwartek, 11 października w Radzyminie odbędzie się konferencja “Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci – profilaktyka cyberprzemocy”.

Konferencja, organizowana przez Burmistrza Radzymina oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie została podzielona na trzy bloki: warsztaty dla uczniów, część dla nauczycieli i pracowników instytucji publicznych oraz część dla rodziców. Wśród prelegentów m.in. pracownicy Akademii Pedagogiki Specjalnej, Urzędu Komunikacji Społecznej oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konferencję rozpocznie o godzinie 10.00 cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie, które odbędą się w siedzibie szkoły. Uczniowie dowiedzą się na jakie zagrożenia są narażeni w sieci i gdzie szukać pomocy w przypadku zostania ofiarą cyberprzemocy. Zajęcia poprowadzą pracownicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Blok wykładów dla nauczycieli i pracowników instytucji publicznych rozpocznie się o godz. 13.30 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Wśród poruszanych tematów m.in problematyka bezpieczeństwa nastolatków w sieci, edukacja młodzieży na temat zagrożeń w internecie oraz ochrony swojej tożsamości cyfrowej. Wykładowcami będą pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej, warszawskiego Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej.

O godzinie 17.00, również w Miejskiej Sali Koncertowej, rozpocznie się ostatni blok tematyczny adresowany do rodziców. Będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi badaniami, opisującymi, jak nastolatki spędzają czas w sieci oraz na jakie niebezpieczeństwa są narażone. Nie zabraknie porad dla rodziców, jak chronić dziecko przed cyberprzemocą oraz kontrolować dostęp do sieci jej najmłdoszych użytkowników. Blok dla rodziców zakończy podsumowanie całej konferencji.

“Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci – profilaktyka cyberprzemocy” to przedsięwzięcie firmowane przez Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego oraz Agnieszkę Deptułę – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Patronami konferencji jest Urząd Komunikacji Elektronicznej, NASK, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Konferencja “Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci”
Komentarze