Koncert 3. Debiuty 2019 - Kacper Dworniczak - Gitara

W czwartek 13 czerwca, w trzecim koncercie XII edycji festiwalu Perła Baroku wystąpi Kacper Dworniczak.

Zobywca III miejsca na Forum Gitarre Wien, Finalista telewizyjnego plebiscytu Młody Muzyk Roku 2018. Zdobył Grand Prix na XXIII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych, I Nagrodę na XVII Przeglądzie Talentów Muzycznych, Grand Prix na International Guitar Competition Fernando Sora (Czechy) , Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym (Kłodzko), I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Bratysławie, I Nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu, I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „GITAROPHILIA” w Trossingen (Niemcy), I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Krzyżowa 2015 i wiele innych. W marcu 2019r debiutował w w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

– W koncertach Debiuty Festiwal prezentuje młode wyjątkowe osobowości artystyczne. Wyszukać zjawiskowych, wyróżnić, odkrywać ich dla siebie i dla szerokiej publiczności -to misja Debiutów. Osiągnięciami Kacpra Dworniczaka można by obdzielić hojnie 10 osób. Bardzo się cieszę, że przedstawię go mojej festiwalowej publiczności – mówi Anna Szarek, dyrektor festiwalu.

W drugiej części koncertu – CRACOW GUITAR QUARTET , zwycięzcy XII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ile De Ré we Francji, zdobywcy Grand Prix V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, oraz III nagrody na 15th Altamira Gorizia Guitar Competition we Włoszech.

13 czerwca, Czwartek, g.19.00 Kobyłka Bazylika św.Trójcy wstęp wolny!

Komentarze