Koncert 2 - Agne Keblyte - mistrzowski recital harfowy

W drugim koncercie XII edycji festiwalu Perła Baroku usłyszymy utalentowaną harfistkę – Agne Keblyte.

Pierwsza harfistka Orquesta Filarmonicade Gran Canaria. Współpracuje z National Philharmonic and National Symphonic orchestras of Lithuania, City of Birmingham Symphony Orchestra, National Paris Opera Orchestra oraz Qatar Philharmonic. Kształciła się w najlepszych europejskich uczelniach artystycznych: w Konserwatorium Muzycznym w Genevie, w Królewskim konserwatorium muzycznym w Brukseli, oraz w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie Isabelle Moretti. Zwyciężczyni konkursów.

Występowała na prestiżowych festiwalach w Gödöllő na Węgrzech, Teignmouth w Angli, w Belgradzie i Moskwie, na „Davos Young Artist in concert”, „Les Museïques” w Bazylei, „Sommets Musicaux de Gstaad” w Szwajcarii, „Rome Chamber Music Festival”, „Mediterranean Musical Encounters” we Włoszech. Jej solowy koncert z orkiestrą pod dyrekcją maestro Jesúsa Lópeza Cobosa otwierał festiwal „Encuentro de Musica y Academia” w Santander w Hiszpanii.

– Jest zjawiskowo muzykalna, nadzwyczajnie jakby “urodzona dla harfy”. Poszukiwałam harfy na tę edycję festiwalu. Agne jest idealna – mówi Anna Szarek, dyrektor festiwalu.

11 czerwca, wtorek, g.19.00 Kobyłka Bazylika św.Trójcy wstęp wolny.

Komentarze