Kolejne środki na rozbudowę dróg powiatowych, fot: powiat-wolominski.pl

W ubiegłym tygodniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Starosta Wołomiński Adam Lubiak odebrał z rąk Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery symboliczny czek na ponad 6,5 mln złotych.

To pierwsze środki, które udało się pozyskać powiatowi z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

W uroczystości wręczenia promes wzięli udział przedstawiciele kilkunastu samorządów z terenu województwa mazowieckiego oraz parlamentarzyści: Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Posłowie RP Grzegorz Woźniak oraz Daniel Milewski i Senator RP Waldemar Kraski.

Powiat Wołomiński otrzymał dofinansowanie sięgające 80% kosztów realizacji rozbudowy ul. Zawadzkiej na odcinku od węzła Wola Rasztowska do skrzyżowania w Zwierzyńcu.

– Po rozstrzygnięciu przetargu wiemy już, że koszt modernizacji drogi wyniesie 5,5 mln złotych, a wkład własny samorządu to tylko 1,1 mln złotych, w tym 30% ze środków gminy Radzymin. Cieszę się, że udało nam się pozyskać tak znaczące dofinansowanie na modernizację niezwykle ważnego odcinka drogi powiatowej, łączącej Radzymin i okoliczne miejscowości z trasą S8 – mówi Starosta Adam Lubiak.

Powiat Wołomiński w tym roku złożył jeszcze trzy wnioski w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na kwotę ponad 55 mln złotych. Wyniki naboru powinny zostać podane do publicznej wiadomości w sierpniu br.

W trakcie uroczystości dofinansowanie z rąk Wojewody odbierali również przedstawiciele gmin z terenu naszego Powiatu: Poświętnego, Tłuszcza, Jadowa oraz Klembowa.

Komentarze