Juniorzy Młodsi UKS Bankówka w Finale Mistrzostw Polski, fot: zielonka.pl

W dniach 23-24 marca w Orzyszu odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorów młodszych.

Drużyna UKS Bankówka Zielonka, która przebojowo wygrała swoją grupę eliminacyjną zmierzyła się z pięcioma zespołami z całej Polski. Do ścisłego finału awans mogły uzyskać trzy drużyny.

Na początku rozgrywek Bankówka zagrała przeciwko Pancernym Żurawica łatwo wygrywając 7 do 3. Następnym przeciwnikiem był znany zespół z Płoskini, który wyraźnie został pokonany 10 do 5.

Natomiast wieczorem odbyło się spotkanie z zespołem Błyskawica Niechanowo, który wysoko postawił poprzeczkę. Moment nieuwagi i po pierwszej tercji zielonkowska drużyna wychodziła z boiska z wynikiem 1-2. W szeregi zespołu wkradło się zdenerwowanie, zawodnicy odczuwali również zmęczenie po całym dniu rozgrywek i dopiero w ostatniej tercji udało się wyrównać wynik i w końcu zremisować 5-5.

Pierwsze niedzielne spotkanie odbyło się z drużyną Absolwenta Siedlec, którego najbardziej obawiała się Bankówka. Strach okazał się niepotrzebny, bo mecz od początku układał się pod dyktando zielonkowskiego zespołu a świetna dyspozycja snajpera Daniela Surdyna, który strzelił w meczu cztery bramki dopełniła dzieła i wygrana 5-4 dała awans do finału Mistrzostw Polski.

Na koniec turnieju Bańkówka zmierzyła się z gospodarzem Jedynką Orzysz wygrywając pewnie 6-1. Nagrody indywidualne w turnieju otrzymali następujący zawodnicy: króla strzelców Daniel Surdyn, najlepszego środkowego Paweł Iterman a najlepszego zawodnika turnieju otrzymał kapitan drużyny Mateusz Moczydłowski.

Cały zespół zapracował na ten sukces, przed drużyną majowy finał i dużo godzin pracy na treningach.

Skład UKS Bankówki: Mateusz Moczydłowski, Daniel Surdyn, Paweł Iterman, Mateusz Chojnacki, Bartek Skonieczny, Jarosław Czeredys, Kacper Szałański, Damian Sobieski, Wojciech Fijałkowski, Jakub Kwietniewski, Oliwier Bardadyn, Igor Lubański, Jakub Helis, Kajetan Kadłubowski, Filip Szymański i trener Piotr Cymer.