Jakub Nowakowski, fot: kobylka.pl

Członek Koła PZW w Kobyłce Jakub Nowakowski zdobył w ubiegły weekend tytuł wicemistrza Polski w wędkarstwie spławikowym.

114 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w wędkarstwie spławikowym, które odbyły się w dniach 14-15 lipca na zalewie w Szymanowicach, w gminie Klimontów. Mistrzostwa Polski to zawody jedyne w swoim rodzaju. Część uczestników startuje w cyklu Grand Prix Polski. Są to zawody indywidualne, bo prawo startu obok uprawnionych kadetów i juniorów ma także młodzież zgłoszona przez okręgi wędkarskie.

Okręg Mazowiecki w zawodach reprezentowała 11 osobowa grupa: 6 kadetów i 5 juniorów. Większość z nich trenowała już w czwartek, zapoznając się z łowiskiem, które jest bardzo rybne, ale niestety kapryśne, zwłaszcza przy załamaniach pogody. Treningi, czwartkowy i piątkowy, potwierdziły że o końcowym sukcesie zdecyduje konsekwentne odławiania płoci długą wędką, lub łowienie „odległościówką” w strefach mniej rybnych przy brzegu.

Jakub Nowakowski dobrze łowił płocie w pierwszej turze zawodów, zabrakło przysłowiowego „bonusa” np. jazia lub leszcza. Drugiego dnia łowił doskonale wygrywając zdecydowanie swój sektor. Na sukces złożyło się perfekcyjne przygotowanie zanętowe i sprzętowe.

Jakub Nowakowski, reprezentant Okręgu Mazowieckiego PZW, członek Koła PZW nr 29 w Kobyłce po dwóch zawodach zaliczanych do Spławikowego GPX Polski prowadzi w klasyfikacji generalnej, w kat. kadetów.

źródło: kobylka.pl

Komentarze