Zawody, przedszkole, fot: fotolia.com

W sobotę 26 maja na stadionie miejskim w Markach przy ulicy Wspólnej odbędzie się II Marecka Olimpiada Przedszkolaków.

W listopadzie ubiegłego roku Hala Widowiskowo-Sportowa im. Bożeny Markiewicz przyjęła niezwykłych gości. 12 mareckich przedszkoli wystawiło reprezentacje na I Marecką Olimpiadę Przedszkolaków. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Było mnóstwo radości i zabawy. Burmistrz Jacek Orych zadeklarował wówczas, że olimpiada będzie kontynuowana.  Słowa dotrzymaliśmy. Kolejna okazja do tak niezwykłej rywalizacji nadarzy się 26 maja. Tego dnia na stadionie miejskim przy Wspólnej 12 odbędzie się druga edycja – tym razem na świeżym powietrzu. Już dziś zapraszamy przedszkola do zgłaszania udziału tej imprezie na adres damian.pacuszka@marki.pl.

– Najmłodsi markowianie będą mogli wziąć udział w tak niezwykłych dyscyplinach jak wyścigi w workach, bieg na orientację, toczenie kuli, zbieranie cukierków, przenoszenie woreczka do celu – wylicza Damian Pacuszka, koordynator olimpiady.

Majowe uroczystości będą się jednak różnić w istotny sposób od jesiennych. Po zakończeniu zawodów przedszkolaków rozpoczniemy świętowania zbliżającego się Dnia Dziecka. Na tę część zapraszamy wszystkie dzieci z Marek, nie tylko uczestników olimpiady.

– Czeka na Was mnóstwo atrakcji: będą dmuchańce, warsztaty z malowaniem buziek, bańki mydlane – dodaje Damian Pacuszka.

II Marecka Olimpiada Przedszkolaków

źródło: marki.pl

Komentarze