Policja, fot: fotolia

Dwaj mężczyźni żądali od obywatela Bangladeszu darmowego kebaba oraz pieniędzy, grożąc przy tym spaleniem lokalu i pobiciem. 22-letni Robert B. i 25-letni Paweł K. zostali zatrzymani przez policjantów z Tłuszcza.

19 marca w godzinach wieczornych do lokalu gastronomicznego w Tłuszczu weszło dwóch mężczyzn. Ich zachowanie nie spodobało się właścicielowi baru i poprosił ich o opuszczenie placówki. Ci wyszli, jednak po chwili ponownie wrócili i zażądali wydania im darmowego kebaba oraz pieniędzy, grożąc przy tym prowadzącemu lokal obywatelowi Bangladeszu spaleniem budynku oraz pobiciem. Gdy ten odmówił napastnicy użyli wobec niego siły, odepchnęli go, po czym zabrali mu pojemnik z pieniędzmi w kwocie 150 złotych i wyszli.

Poszkodowany szybko o całym zdarzeniu powiadomił policjantów z Tłuszcza. Ci już po kilku minutach w rejonie stacji PKP zatrzymali podejrzanych o ten czyn. Mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przy 22-latku policjanci ujawnili przywłaszczone pieniądze oraz środki odurzające w postaci amfetaminy. Robert B. i 25-letni Paweł K. trafili do policyjnej celi. W organizmie tego pierwszego były prawie 2 promile alkoholu.

Policjanci przesłuchali obu mężczyzn po ich wytrzeźwieniu, zebrany materiał dowodowy oraz zeznania poszkodowanego pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie im zarzutów dokonania przestępstwa rozbójniczego zagrożonego karą do 12 lat pozbawienia wolności. 22-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających. Wobec Roberta B. sąd rejonowy w Wołominie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 2-miesięcznego aresztowania, 25-letni Paweł K. został objęty policyjnym dozorem.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze