Goodman Blacktorn Logistics zakupił tereny w Kobyłce, fot: kobylka.pl

17 maja w siedzibie firmy Goodman Blacktorn Logistics Sp. z o.o  Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski podpisał akt notarialny sprzedaży terenów inwestycyjnych położonych w rejonie ulicy Przyjacielskiej w Kobyłce.

Wywodząca się z Australii firma Goodman nabyła część posiadanego przez Kobyłkę obszaru inwestycyjnego o powierzchni 7,5 ha za kwotę 19,73 mln zł. To pierwszy duży inwestor, który skorzystał z przygotowanej przez Miasto atrakcyjnej oferty.

Goodman, to jeden z liderów budowy i zarządzania obiektami komercyjnym o przeznaczeniu produkcyjno – magazynowym. Współpracuje z największymi światowymi i polskim firmami z branży e-commerce, takimi jak: Amazon, Zalando czy Smyk. Buduje również produkcyjne “hale szyte na miarę”, zamawiane przez międzynarodowe marki motoryzacyjne – m.in. Volkswagena czy Forda.

Po ukończeniu budowy planowanych nieruchomości, szacowana kwota corocznych wpływów podatkowych do kasy Miasta będzie oscylować w okolicach 1 mln zł. Inwestycja ta to również wiele nowych miejsc pracy dla naszych Mieszkańców. Planowane rozpoczęcie budowy to początek 2019 roku.

Obecnie  trwa proces przygotowania kolejnych działek inwestycyjnych i poszukiwanie kolejnych firm zainteresowanych inwestowaniem w Mieście Kobyłka.

źródło: kobylka.pl

Komentarze