Roboty drogowe, fot. Pixabay

Wkrótce ruszy remont Alei Jana Pawła II w Radzyminie na odcinku od wiaduktu przy Cmentarzu Poległych 1920 do ulicy Granicznej w Markach. Za modernizację tego odcinka DK 8 odpowiedzialna jest firma Astaldi na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

We wtorek, 10 kwietnia Generalny Wykonawca podejmie decyzję dotyczące czasowej organizacji ruchu na remontowanym odcinku.

Remont ulicy Jana Pawła II od wiaduktu w Radzyminie do ul. Granicznej w Markach będzie polegał na sfrezowaniu starej powierzchni i ułożeniu nowej wraz dostosowaniem elementów kanalizacji deszczowej. Prace remontowe potrwają około dwóch miesięcy. W czasie remontu ruch samochodowy będzie odbywał się naprzemiennie jezdnią północną i jezdnią południową, które składają się na „starą trasę” łączącą Marki z Radzyminem.

Kierowcy w najbliższych dwóch miesiącach powinny liczyć się z utrudnieniami wynikającymi ze zmniejszonej przepustowości drogi oraz ograniczenia prędkości do 50 km/h. Na skrzyżowaniach zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna a ruch sterowany będzie w sposób ręczny.

W czasie remontu drogi krajowej nr 8 na wyznaczonym odcinku trasy Radzymin Marki będą funkcjonować wszystkie dotychczasowe przystanki autobusowe. Firma Astaldi i GDDKiA mają obowiązek utrzymać dojazd do posesji położonych przy remontowanej drodze.
W przypadku czasowego zamknięcia dojazdów ich termin i czas trwania będą uzgadnianie z właścicielami posesji.

źródło: radzymin.pl

Komentarze