25.1 C
Wołomin
niedziela, 21 Lipiec, 2019
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Inauguracja wystawy Elżbiety Rączki w Chrzęsnem

2 grudnia 2018 ,15:00

Elżbieta Rączka – artysta plastyk – mieszkanka Wołomina,ukończyła Politechnikę Radomską – Wydział Nauczycielski, specjalność plastyka, kierunek malarstwo. Dyplom z malarstwa „Pejzaż w technice pasteli” pod kierunkiem prof. ASP z Łodzi Aleksandra Olszewskiego. Przez okres studiów oraz czas pracy zawodowej poznała wiele technik plastycznych.

Uprawia malarstwo sztalugowe olejne oraz malarstwo w suchej pasteli, maluje również na szkle i tkaninach oraz wykonuje freski naścienne. Jest autorką ilustracji do książek i programów komputerowych. Tematami jej prac są postacie, kwiaty, pejzaże i martwa natura . Artystka tworzy też prace o tematyce historycznej – dokumentalnej. Obrazy te są pełne barwy, światła i ekspresji. Tworzone są w plenerze i w pracowni.

Liczne prace jej autorstwa znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą: Francja, Holandia, Niemcy i USA. Jest członkiem Zarządu Związku Artystów Plastyków  oddz. Mazowiecki z siedzibą w Górze Kalwarii . Należy do Ludowego Towarzystwa Naukowo Kulturalnego przy Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, oraz do   Stowarzyszenia Marynistów Polskich oddz. Mazowiecki w Warszawie. Prace jej autorstwa wystawiane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Niektóre z nich: Londyn- W.B, Warszawa: PKiN, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Ogród Botaniczny – Fangorówka, Galeria Bródno, Galeria- Stare Miasto, Muzeum Historyczne Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Szczecin, Radom, Brenna, Wołomin, Międzyzdroje, Unieście , Długosiodło, Poznań, Goleniów, Racibórz, Rzeszów, Darłowo, Skorzęcin, Sapowice, Skoki, Góra Kalwaria, Białogard, Wisła, Tolkmicko , Piastów, Kuligów, Ząbki, Urle , Jadów.

W roku 2007 otrzymała medal Błękitnego Gryfa za szczególny wkład w rozwój oraz upowszechnienie kultury i sztuki na terenie województwa zachodniopomorskiego, w 2010 r. wyróżnienie za rozwój kultury i sztuki województwa katowickiego.

Przez okres ponad dwudziestu lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, ucząc ich historii sztuki, oraz swobodnego tworzenia w różnych technikach artystycznych. Młodzi twórcy brali udział w  konkursach plastycznych i zdobywali liczne nagrody.

wstęp wolny
zapraszamy!

Komentarze

Szczegóły

Data:
2 grudnia 2018
Czas:
15:00

Miejsce

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Tłuszcz, mazowieckie 05-240 Polska
+ Google Map