Najlepszy kickboxing w Polsce wraca do Ząbek, DSF18

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 rozpocznie się od międzynarodowego meczu K-1 pomiędzy reprezentacjami Polski i Białorusi. Oba kraje zaliczają się do ścisłej europejskiej czołówki, czego dowiodły zakończone niedawno mistrzostwa Starego Kontynentu, w których Białoruś okazała się najlepsza, a Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. 8 grudnia okaże się, który kraj ma lepszych zawodowców w formule K-1.

W składzie Białorusi znaleźli się prawie sami mistrzowie Europy i świata, ale Polacy mierzyli się już z prawdziwymi potęgami i odnosili wielkie zwycięstwa – jak w dramatycznym meczu z Rosją z kwietniowej gali DSF 14 na Torwarze, kiedy biało-czerwoni rozpoczęli od dwóch porażek, lecz ostatecznie zwyciężyli 3:2. Z dwoma zawodowymi mistrzami świata na czele Polacy zrobią wszystko, by odnieść drużynową wygraną podczas imprezy po raz pierwszy transmitowanej przez TVP Sport.

– Będę godnie i dumnie reprezentował orzełka, którego mam w sercu – zapewnia zawodowy mistrz świata Michał „Matrix” Królik(65 kg), który stoczy pierwszą walkę na gali DSF 18. – Od stuleci w Polakach drzemie wojownicza dusza. Dalej chcemy walczyć i wygrywać. Będę się bił do ostatniej kropli krwi, choćby mnie mieli znieść z ringu! – kończy zawodnik Paco Team legitymujący się znakomitym bilansem walk 34-5.

Jego entuzjazm podzielają pozostali polscy wojownicy. Jako drugi w ringu zamelduje się Michał Ronkiewicz (75 kg), kolejni będą Dawid „Mirko” Mirkowski (81 kg), Łukasz Bartnik (86 kg) i debiutujący w federacji DSF Mateusz Duczmal (+91 kg).

Setki Polaków na trybunach, barwy narodowe, Mazurek Dąbrowskiego i ja stojący w ringu. Uważam, że nie ma nic piękniejszego dla zawodnika – wtóruje Łukasz „Kudłaty” Bartnik, który w maju na gali DSF 15 w Warszawie efektownie zadebiutował w federacji DSF Kickboxing Challenge. – Chciałbym zakończyć tę walkę tak jak poprzednią, czyli przez nokaut.

Mecz Polska-Białoruś. 3 rundy po 3 minuty w formule K-1:

65 kg               Michał „Matrix” KRÓLIK                vs        Artsem VINNIK
75 kg               Michał RONKIEWICZ                      vs        Maks SPADARENKA
81 kg               Dawid „Mirko” MIRKOWSKI         vs        Mikita SZOSTAK
86 kg               Łukasz „Kudłaty” BARTNIK            vs        Yauhen MIAHKOU
+91 kg             Mateusz DUCZMAL                         vs        Ihar KAMKOU

Po meczu Polska-Białoruś na gali DSF 18 w Ząbkach wystąpi popularny kickbokser i zawodnik MMA Daniel Omielańczuk, który zmierzy się z ogromnym Tomaszem Czerwińskim. W walce wieczoru znakomity Petr Romankevich broni mistrzowskiego tytułu w wadze ciężkiej w starciu z byłym czempionem FEN i Celtic Gladiator – Tomaszem Sararą.

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach odbędzie się 8 grudnia o godzinie 19:50. Transmisja na żywo po raz pierwszy w TVP Sport. Bilety są dostępne na DSFTicket.com.

Komentarze