Zatrzymanie przez Policję

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach zatrzymali 43-letniego Pawła W. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w policyjnym areszcie.

Policjanci z komisariatu w Markach kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję policyjną kobieta oraz sprawca byli znani miejscowym funkcjonariuszom.

W ich domu niejednokrotnie dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 43-latek od stycznia 2018 r. nie szczędził swojej żonie nie tylko słów obelżywych, lecz groził też pobiciem i uszkodzeniem ciała. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie, będąc pod wpływem alkoholu, szarpał, popychał i opluwał kobietę.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że Paweł W. znajdował się po użyciu alkoholu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Wołominie.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec Pawła W. policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wołomin

Komentarze