Dofinansowanie na budowę dróg w Markach, fot: marki.pl

Tym razem mareckie inwestycje wesprą pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

Początek września obfituje w dobre wiadomości. 2 września rozpoczęły pracę trzy nowe placówki edukacyjne: Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, powiększona Szkoła Podstawowa nr 2 oraz filia przedszkola nr 2 przy ul. Okólnej. W poniedziałek po południu otrzymaliśmy również informację o tym, że mareckie projekty drogowe dostały rządowe dofinansowanie. Miasto Marki wnioskowało do Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) o wsparcie przebudowy ulic Klonowej i Cmentarnej. Wartość obu inwestycji szacowano na 1,46 mln zł. Marki otrzymają dotację wysokości 70 proc. kosztów inwestycji. To oznacza, że z FDS wpłynie ponad 1 mln zł.

Prace przy ul. Klonowej są już na ukończeniu (na zdjęciu). Przetarg na wybór wykonawcy przedłużenia ulicy Cmentarnej lada dzień zostanie ogłoszony. W ramach tej drugiej inwestycji powstanie ulica, która połączy drogę wojewódzką 631 z ulicą Cmentarną. Będzie mieć nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m. wraz z chodnikiem/ciągiem pieszo-rowerowym po północnej stronie.

– Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w proces zdobywania dofinansowania. To kolejne nasze inwestycje, które otrzymują zewnętrzne wsparcie – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Marki otrzymały z różnych źródeł dotacje m.in. na budowę ulic: Pomnikowej, Zygmuntowskiej-Zagłoby, Głównej, drogi rowerowej na wale rzeki Długiej, parkingów P&R przy Sportowej i Dużej.

Komentarze