Bicie rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej

Od 2006 roku Fundacja WOŚP prowadzi program Program Edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować”, który skierowany jest do dzieci klas I-III szkół podstawowych.

Doskonałym uzupełnieniem tego programu jest bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które Fundacja WOŚP organizuje od pięciu lat w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 85 tys. osób. W tym roku Orkiestra chce pobić ten rekord. Dlatego odpowiadając na ten apel także Marki dołączyły do przedsięwzięcia.

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się we wtorek 16 października od godziny 12:00 do godziny 12:30.

Tego dnia spotykamy się w Szkole Podstawowej nr. 1 przy ulicy Okólnej w Markach. Ratownicy planują rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00 tak, by można było omówić zasady bicia rekordu oraz wykonywania wdechów. Kto będzie chciał, będzie miał również możliwość przetrenowania resuscytacji na dostępnych fantomach.

źródło: marki.pl

Komentarze