Bezpłatne badania USG dla dzieci w Kobyłce

Miasto Kobyłka we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda zaprasza na kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniu 29 maja w godzinach 10:00 – 14.00 pod numer: 22/ 760 70 40.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji oraz na stronie Miasta Kobyłka. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji w poniedziałek 4 czerwca na parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce przy ul. Ks. Marmo 13.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. Kontakt w Fundacji: Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawczy Fundacji: katarzyna.nowakowska@frm.org.pl

Bezpłatne badania USG dla dzieci w Kobyłce

źródło: kobylka.pl

Komentarze