Bezpieczne wakacje w Dąbrówce z dzielnicową, KPP Wołomin

Dzielnicowa z Dąbrówki spotkała się młodymi mieszkańcami gminy Dąbrówka – uczestnikami Akcji Letniej zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Dąbrówce.

Najmłodsi mieszkańcy gminy Dąbrówka, którzy tę część wakacji spędzają w swoich miejscach zamieszkania, kilka dni temu spotkali się z Policjantką. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Dąbrówce, które w tym roku po raz kolejny zorganizowały „Akcję Letnią”, dzieci poprzez zabawę edukowała asp. szt. Sylwia Borzymek – dzielnicowa z terenu tej gminy.

Mali uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, jak pokonywać przejazd kolejowy, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem czy też jak zachować ostrożność w kontaktach z obcym dorosłym. Policjantka przygotowała też szereg konkursów sprawdzających i utrwalających dopiero co zdobytą wiedzie. Dzieci znakomicie odpowiadały na pytania.

Takie pokazy i spotkania stanowią nie lada atrakcję dla dzieci, przybliżają im też pracę policji i skutecznie przekonują, że policjanci są ich przyjaciółmi.

źródło: KPP Wołomin

Komentarze