Policja, fot: fotolia

Dwóch 18-latków zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Używając przemocy fizycznej zabrali koledze głośnik bezprzewodowy. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanych 18-latków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Kilka dni temu dyżurny z komisariatu w Kobyłce otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody człowiek został okradziony przez swoich kolegów w rejonie masywu leśnego przy ul. Warszawskiej. Poszkodowany poinformował, że sprawcy używając przemocy w postaci popychania go i kierowania wobec niego gróźb karalnych uszkodzenia ciała, mieli skraść mu głośnik bezprzewodowy o wartości 800 zł.

Policjanci z miejscowej jednostki Policji szybko zajęli się sprawą. Już następnego dnia rano zatrzymali 18-latka podejrzewanego o popełni ego tego czynu. Paweł S. trafił do policyjnej celi. Dzień później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego 18-latka Sebastiana Ś. Ten również został umieszczony w policyjnej celi. Podczas wykonywania czynności procesowych z ich udziałem, poszkodowany rozpoznał ich jako osoby podejrzewane o dokonanie rozboju.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tym przesłuchanie poszkodowanego, świadków i podejrzewanych, został przez policjantów przekazany do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd rejonowy w Wołominie wobec Pawła S. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 2-miesięcznego aresztu, wobec Sebastiana Ś. tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze