"Apteczna" kamienica w Markach, fot: marki.pl

W marcu marecki Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na remont tzw. kamienicy aptecznej. To część zabytkowego osiedla robotniczego, którego modernizację rozpoczęto w 2016 roku.

O najnowsze zamówienie starały się cztery firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Remdom. Ma on już doświadczenie w realizacji prac rewitalizacyjnych w Markach. W ubiegłym roku firma ta odnowiła trzy kamienice leżące po zachodniej części Alei Piłsudskiego. Umowa na modernizację kamienicy aptecznej zostanie podpisana w tym tygodniu.

W kamienicy aptecznej zostaną m.in.: wyremontowane elewacje, uszczelnione ściany piwniczne i naprawiony dach. Mieszkania zostaną doposażone w elementy instalacji grawitacyjnej.

Będzie to siódma kamienica, która odzyska dawny blask. W poprzednich dwóch latach na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych wykonawcy zrealizowali roboty przy budynkach sąsiadujących z Aleją Marszałka Piłsudskiego.

Obecnie Marki przygotowują się też do remontu kolejnych zabytkowych kamienic. W marcu ZUK podpisał umowę z Grupą Proeks, która opracuje dokumentację potrzebną do modernizacji 10 budynków (przy Al. Piłsudskiego nr 45, 82, 84, ul. Słowackiego 1, 3, ul. Jasnej 5, 7 i ul. Barskiej 2, 4, 6).

źródło: marki.pl

Komentarze