Śmiertelny wypadek w miejscowości Sitne, fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

28 września Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kamilowi B., który w dniu 14 kwietnia 2018r. spowodował wypadek, w którym śmierć poniosły trzy rowerzystki: 43-letnia kobieta oraz jej dwie córki w wieku 8 i 6 lat, zaś ich 44-letni ojciec doznał ciężkich obrażeń.

Prokurator zarzuca dwudziestodwuletniemu mężczyźnie, iż umyślnie naruszył przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym, rażąco przekraczając dopuszczalną administracyjnie prędkość (50 km/h). W ocenie biegłego pojazd, który prowadził oskarżony poruszał się z prędkością między 90 a 111 km/h. W przypadku, gdyby prędkość nie przekraczałby zgodnej z przepisami – nie doszłoby do wypadku.

W toku śledztwa zgromadzono materiał dowodowy, który podważa wersję przebiegu zdarzenia przedstawioną w wyjaśnieniach przez Kamila B. Przesłuchany przez prokuratora twierdził, że do utraty panowania nad pojazdem Opel Vectra przyczynił się inny pojazd, który wyprzedzał rowerzystów. Kamil B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa z art. 177 §2 Kodeksu karnego.

W postępowaniu przygotowawczym przesłuchano także mężczyznę, który przeżył wypadek. Pamiętał okoliczności jak i przebieg zdarzenia.

Oskarżony w czasie zdarzenia był trzeźwy. Nie był dotychczas karany. Nadal stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze