Gra komputerowa, fot: fotolia.com

16-letni mieszkaniec podwarszawskich Ząbek przekazał policjantom, że na komunikatorze gry komputerowej jeden z jej uczestników poinformował o planach popełnienia samobójstwa.  Niemal natychmiast policjanci po ustaleniu ewentualnego adresu w Niemczech skontaktowali się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, które za pośrednictwem Interpolu dotarło do mieszkającego tam Polaka.

Doba nowości technicznych, internetu, gier online to niejednokrotnie świat młodych ludzi. Czasami poświęcają oni dużo czasu na surfowaniu po internecie i uczestniczeniu w grach komputerowych. Tym razem dzięki szybkiej reakcji 16-letniego mieszkańca podwarszawskich Ząbek, jego matki i miejscowych funkcjonariuszy udało się pomóc młodemu Polakowi mieszkającemu w Niemczech, który zamierzał targnąć się na własne życie.

16-latek i kilka innych osób za pośrednictwem komunikatora gry komputerowej w której uczestniczyli otrzymali informację od osoby, która jak oświadczyła weszła na niego tylko po to, aby się pożegnać, gdyż zamierza popełnić samobójstwo. Dodatkowo osoba ta poprzez inny komunikator, jego koledze wysłał zdjęcie kubka z zawartością różnego rodzaju tabletek. Uczestnicy gry i komunikatora próbowali nawiązać z nią kontakt, lecz był on bezskuteczny. 16-latek ustalił, że może to być mieszkaniec Niemiec, o czym powiadomił policjantów z Ząbek.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, które następnie za pośrednictwem Interpolu w Niemczech dotarło do mieszkającego tam Polaka, któremu została udzielona niezbędna pomoc.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze