Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej, która połączy trzy miasta.

Do Warszawy bezpiecznie na rowerze? Być może jeszcze w tym roku. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich ogłosił postępowanie na wybór wykonawcy drogi rowerowej, która będzie biec ul. Radzymińską (od skrzyżowania z ulicą Bystrą) do drogi rowerowej w obwodnicy Marek. Jest to inwestycja, współfinansowana z puli unijnej – wsparcie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych otrzymaliśmy w tej kadencji. Przybliżona długość drogi rowerowej to 1800 m. ZDM czeka na oferty wykonawców do 21 marca. W przetargu zapisano, że roboty zakończą się jesienią tego roku.

– Ta inwestycja znakomicie wpisuje się w nasze plany. W tym półroczu zamierzamy ogłosić przetarg na stworzenie systemu roweru miejskiego w Markach. Ma on docelowo umożliwiać korzystanie z warszawskich terminali. Budowa drogi rowerowej do stolicy zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów – zaznacza Jacek Orych, burmistrz Marek.

REKLAMA

Warszawa już buduje drogę rowerową wzdłuż Radzymińskiej. Po zakończeniu prac powstanie wygodne połączenie od węzła S8 do Dworca Wileńskiego.

źródło: marki.pl

Komentarze