W dniu 21 stycznia 2017r. w późnych godzinach wieczornych w miejscowości Ruda (powiat wołomiński) miał miejsce wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł 16-letni pieszy. Jak ustalono sprawca wypadku, kierujący samochodem marki Nissan, był nietrzeźwy (ok. 1,6 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu).

W dniu 23 stycznia 2017r. w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie trzydziestotrzyletni Marcin P. usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. W ocenie prokuratora podejrzany nie tylko umyślne naruszył przepisy Prawa o ruchu drogowym kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także nie dostosował techniki i taktyki jazdy oraz prędkości do panujących warunków drogowych.

Marcin P. – mieszkaniec powiatu wołomińskiego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

REKLAMA

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Wołominie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Marcina P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z art. 177 §2 Kodeksu karnego w związku z art. 178 §1 Kodeksu karnego sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, spowodowanego w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

źródło: M.Saduś, Prokuratura Okręgowa