Dwudziestu siedmiu młodych, wybitnych sportowców, odnoszących ogólnopolskie sukcesy, odebrało z rąk burmistrza Krzysztofa Chacińskiego nagrody za wysokie wyniki sportowe w 2017 r.

Uroczystość z udziałem przedstawicieli Rady Miejskiej w Radzyminie, gminnej Rady Sportu, trenerów, rodziców i młodzieży odbyła się w dniu 20 grudnia w radzymińskim magistracie. Wśród nagrodzonych sportowców najliczniej reprezentowana była piłka ręczna dziewcząt, z której w ostatnich latach słynie Radzymin. Radzyminianki wywalczyły w mijającym roku I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, reprezentowały Mazowsze w kadrze województwa i brały udział Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nagrody sportowe Burmistrza Radzymina za 2017 rok zostały przyznanie w sumie w 8 dyscyplinach, były to: piłka ręczna, strzelectwo sportowe, warcaby, wędkarstwo, kick-boxing, taniec sportowy, łucznictwo i kolarstwo.

Gratulując i dziękując wyróżnionym sportowcom, burmistrz Krzysztof Chaciński podkreślił znaczenie rozwoju sportu i zajęć sportowych w gminie Radzymin: –Nagrody za wysokie wyniki sportowe są wyrazem uznania władz samorządowych dla ciężkiej pracy na treningach i zawodach, która nie tylko przynosi sukcesy sportowcom, ale też buduje sportową markę naszej gminy. Przyznając nagrody i inwestując w bazę sportową chcemy wspierać mieszkańców, którzy uprawiają sport zawodowo i amatorsko. Dążymy do tego, aby każda szkoła w gminie miała odpowiednie zaplecze sportowe, np. w przyszłym roku będziemy budować nową halę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie.

REKLAMA

Nagrody w poszczególnych dyscyplinach otrzymali:

Piłka Ręczna
-Patrycja Świerżewska, zawodniczka KRAM START Elbląg, członkini szerokiej kadry narodowej kobiet, wcześniej zawodniczka KPR ROKiS Radzymin, wraz z obecną drużyną zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, była finalistką rozgrywek PGNIG Pucharu Polski, a w europejskich pucharach Challenge CUP występowała w ćwierć finałach.
-Agnieszka Walczuk, zawodniczka AP Marcovia Marki, reprezentowała Mazowsze na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobywając z zespołem brązowy medal.
Zawodniczki Klubu Piłki Ręcznej „ROKIS” Radzymin
-Justyna Stępniak, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
-Wiktoria Smolarz-Tymoszuk, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Justyna Świerżewska, została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Julia Jarząbek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Paulina Jankowska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
-Milena Dmowska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek
-Klaudia Szczepanek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Oliwia Szczepanek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Aleksandra Matusiak, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
-Sandra Kowalska, została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
-Paulina Przedwojewska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
-Natalia Żmijewska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
-Wiktoria Wyszyńska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.

Strzelectwo sportowe
-Sebastian Szuszczyński, zawodnik CWKS Legia Warszawska Sekcja Strzelecka; członek Kadry Narodowej oraz Kadry Mazowsza, zdobywca m.in.: I miejsca Grand Prix PZSS- MIX oraz I miejsca X Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich – Zlot Orlików –KPN 40

Warcaby
-Kacper Waś, Mistrz Polski w warcabach stupolowych i Adrianna Koszewska, członkini Kadry Narodowej i zdobywczyni m.in. III miejsca w XIV Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych 64-polowych oraz II-vice mistrzyni Polski w kategorii juniorki do lat 10. Oboje są zawodnikami z UKS „Struga” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Markach.
Wędkarstwo Mateusz Durajczyk, powołany do Kadry Sportowej PZW w dyscyplinie wędkarstwa spławikowego juniorów U20; zdobywca m.in. III miejsca w cyklu Grand Prix Polski oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski w dyscyplinie spławikowej, kategoria Juniorzy U-20.

Kick-boxing
-Dariusz Giera, zawodnik MKS Wicher Kobyłka, członek Kadry Narodowej, zdobywca m.in.: I miejsca w mistrzostwach polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu Formuła K-1 Rules.

Nagrody Burmistrza Radzymina za osiągnięcia sportowe 2017

Taniec sportowy
-Wiktoria Ostrowska, zawodniczka z Międzynarodową Klasą Mistrzowską (MM) w tańcu sportowym, przyznaną do czerwca 2018 r. na podstawie wybitnego wyniku sportowego uzyskanego na zawodach rangi Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Wywalczyła I miejsce w Kategorii Disco Slow solo Seniorek, II- miejsce w kategorii Jazz Funk solo seniorek.
-Wiktoria Leszczyńska, zawodniczka Klubu Sportowego „Fanaberia” z Radzymina, uzyskała wysokie wyniki w XXII Mistrzostwach Polski, w tym: II miejsce w Disco Dance Freestyle solo Kadeci oraz w II miejsce w Hip- Hop Duety Kadeci.
-Daria Kośnik, zawodniczka Klubu Sportowego „Fanaberia” z Radzymina, uzyskała wysokie wyniki w: XXII Mistrzostwach Polski, w tym: II miejsce Hip- Hop Duety; XXIII Pucharze Polski – II miejsce w disco Dance.

Łucznictwo – zawodnicy Klubu Sportowego „ROKIS” w Radzyminie:
-Adam Wytrykus, zdobył pierwszą klasę sportową wygrywająć tytuł Młodzieżowego Drużynowego II-go Wicemistrza Polski podczas X Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców.
-Arkadiusz Jeznach i Bartosz Potęga – powołani do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych.
Kolarstwo Eryk Kornacki, zawodnik UKS Akademia Michała Podlaskiego Victoria Radzymin w Starych Załubicach, wywalczył I miejsce w Mistrzostwach Polski szkółek kolarskich w kolarstwie torowym i został Torowym Mistrzem Polski w konkurencji scratch.

Nagrody sportowe Burmistrza Radzymina przyznawane są od 2014 r. wybitnie uzdolnionym sportowcom, którzy mieszkają na terenie Gminy Radzymin i uzyskują wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. O ich wysokości decyduje na podstawie złożonych wniosków specjalnie powołana Komisja ds. rozpatrywania wniosków i przyznawania nagród za wysokie wyniki sportowe. W tym roku pomiędzy wyróżnionych sportowców podzielono łączną kwotę nagród w wysokości 34 tys. zł.

źródło: Urząd Gminy Radzymin