2 wypadki, w których zostały ranne 3 osoby, 9 kradzieży, 2 przestępstwa narkotykowe oraz 11 nietrzeźwych kierowców to bilans najnowszej kroniki kryminalnej powiatu wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

CEGIELNIA

REKLAMA
 • 6 marca sprawca z gołębnika znajdującego się na terenie ogrodzonej niezabezpieczonej posesji w nieustalony sposób dokonał kradzieży 140 sztuk gołębi – Winerki. Straty poniesione w wyniku kradzieży to 4200 zł na szkodę zgłaszającego.

CHAJĘTY

 • 10 marca F-sze WP KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. W trakcie kontroli w pojeździe f-sze ujawnili torebkę foliową z zawartością marihuany. W wyniku podjętych czynności ustalono iż środki odurzające należą do Karola W.

CZARNA

 • 5 marca sprawcy wykorzystując nieobecność domowników w budynku mieszkalnym wyważyli okno w pomieszczeniu kuchennym, a następnie dostali się do wnętrza skąd skradli biżuterię złotą i srebrną o wartości ok. 5000 zł.

DĄBRÓWKA

 • 6 marca F-sze KP Radzymin w m. Dąbrówka na ul. Kościuszki zatrzymali Damiana P., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,7 promila kierował pojazdem marki Peugeot po drodze publicznej.

KOBYŁKA

 • 8 marca Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin podczas kontroli pojazdu VW SHARAN ujawnili, że kierujący nim obywatel Ukrainy znajdował się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 5 marca, godz. 07:12, ul. Ręczajska. Kierująca pojazdem m-ki Toyota Auris Elżbieta M. lat 52 w m. Kobyłka jadąc na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas jezdni i zderzyła się z jadącym prawidłowo pojazdem m-ki Nissan Micra kierowanym przez Robert D. lat 53.W wyniku zderzenia kierujący doznali obrażeń głowy i klatki piersiowej, zostali przewiezieni do Szpitala.

MARKI

 • 5 marca pracownik firmy poinformował, że na obwodnicy S8 pomiędzy zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki, a wiaduktem będącym w budowie od ściany lasu Rezerwatu Horowe Bagno n/n sprawcy po uprzednim wyłamaniu blaszanych drzwi transformatora dokonali zaboru pięciu sztuk szyn miedzianych, które były zamontowane w rozdzielni średniego napięcia. Wartość strat 5000 zł.
 • 5 marca Policjanci WP KPP Wołomin dokonali zatrzymania Piotra J., który posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego (marihuana).

OSTRÓWEK

 • 6 marca Policjanci WRD KPP Wołomin w miejscowości Ostrówek w związku z obsługą zdarzenia drogowego dot. wjechania pojazdu w ogrodzenie ujawnili, iż Jarosław S. kierował pojazdem marki opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości 2,8 promila.

RADZYMIN

 • 9 marca. Kradzież samochodu osobowego marki Toyota Yaris koloru brązowego, rok produkcji 2016. Wartość strat około 50 000 zł.

SŁUPNO

 • 5 marca F-sze KP Radzymin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Toyota kierowany przez Łukasza A. Ww. posiadał 1,8 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.

TŁUSZCZ

 • 10 marca Policjanci KP Tłuszcz przy ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej skuter, którym kierował Rafał R. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – 2,8 promila. Ponadto w/w posiada orzeczone trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych do 13.11.2023r.

WOŁOMIN

 • 7 marca n/n sprawca po uprzednim pokonaniu zapięcia rowerowego dokonał kradzieży roweru turystycznego m-ki ROMET 28 WAGANT, przypiętego do stojaka rowerowego przy stacji PKP Wołomin. Suma strat 1125 zł.
 • 8 marca. Kradzież zaparkowanego na ulicy przy posesji samochodu dostawczego m-ki Ford Transit koloru żółtego, rok produkcji 2012. Suma strat ok. 40000 zł.
 • 6 marca F-sze WRD KPP w Wołominie z zawiadomienia „obywatelskiego” w m. Wołomin na terenie posesji zatrzymali kierującego samochodem m-ki OPEL Remigiusza Sz., który znajdował się w stanie nietrzeźwości 2,6 promila.
 • 7 marca F-sze WP KPP w Wołominie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki FIAT SEICENTO kierowany przez Pawła M., który był w stanie nietrzeźwości 0,7 promila. Ponadto ww. kierował pojazdem pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów przez SR / posiada dożywotni zakaz/ i okazał się osobą poszukiwaną.
 • 7 marca kierujący pojazdem m-ki Daihatsu ob. SYRII posiadający obywatelstwo polskie lat 40, zjechał z drogi i uderzył w słup reklamowy w okolicy stacji BP Wołomin. Podczas realizacji sprawy ustalono, że ww. kierujący samochodem był w stanie nietrzeźwości, co wykazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 1,6 promila.
 • 10 marca Policjanci WRD KPP Wołomin na miejscu kolizji drogowej w miejscowości Wołomin ujawnili, że obywatel Rosji kierował samochodem osobowym marki Seat Cordoba w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 5 marca, godz. 07:01, ul. 1 Maja. Kierujący pojazdem m-ki Hyundai Mateusz B. lat 28 jadąc w m. Wołomin w kierunku m. Kobyłka potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych – pieszego Piotra L. lat 78, który przechodził z lewej na prawą stronę jezdni patrząc do kierunku jazdy. W wyniku potrącenia pieszy doznał złamania kończyny dolnej prawej oraz urazu głowy. Sprawę prowadzić będzie KPP w Wołominie.

ZĄBKI

 • 7 marca. Kradzież zaparkowanego przy ulicy pojazdu m-ki Mercedes ML koloru złotego, rok produkcji 2006. Suma strat 40000 zł na szkodę zgłaszającego.

ZIELONKA

 • 9 marca Funkcjonariusze KP Zielonka w trakcie interwencji własnej zatrzymali na terenie kotłowni 57-latka i 40-latka, którzy dokonali wyważenia drzwi wejściowych po czym usiłowali dokonać kradzieży silnika elektrycznego z terenu nieczynnej kotłowni na szkodę Skarbu Państwa. Straty 1000 zł.
 • 7 marca sprawca pokonał zapięcie roweru przypiętego do barierki w rejonie przejścia dla pieszych po czym dokonał jego zaboru. Skradziony rower typ damski m-ki ROMET koloru ciemno zielonego. Sumę strat zgłaszająca oszacowała na kwotę 300 zł.
 • 5 marca Policjanci ZPI KP Zielonka zatrzymali na ulicy Piotra W., który kierował samochodem marki CITROEN po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 11 marca Funkcjonariusze KP Zielonka zatrzymali do kontroli pojazd Mitsubishi, którego kierujący Andrzej S. okazał się być w stanie nietrzeźwości promila alkoholu.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin