3 wypadki, w których zostało rannych 5 osób, 17 kradzieży, 2 przestępstwa narkotykowe i 4 nietrzeźwych kierowców to bilans najnowszej kroniki kryminalnej przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wołominie.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

JÓZEFÓW

REKLAMA
 • 19 lutego Policjanci KP w Radzyminie zatrzymali Szymona Ż., który będąc w stanie nietrzeźwości 1,8 promila kierował po drodze publicznej motorowerem marki YAMAHA.

ŁĄKI

 • 23 lutego sprawcy wykorzystując nieobecność domowników dokonali kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego poprzez wyłamanie okna. Ze środka sprawcy skradli laptopa marki Lenovo, telefon komórkowy marki Samsung wraz z kartą sim, biżuterię złotą w postaci 2 sztuk złotych łańcuszków oraz 2 szt. bransoletek jednej pary kolczyków. Łączna suma strat około 10000 zł.

KOBYŁKA

 • 19 lutego sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi balkonowych (na parterze) dostali się do wnętrza budynku jednorodzinnego a następnie dokonali kradzieży złotej biżuterii tj. dwóch pierścionków, dwóch łańcuszków oraz perły o łącznej wartości ok. 2000 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 24 luty. Kradzież pojazdu m-ki Opel Insignia, koloru srebrnego, rok produkcji 2013, zaparkowanego w Kobyłce na ulicy. Suma strat 30000 zł.

KULIGÓW

 • 25 luty. Kradzież pojazdu marki Mazda 6, kolor szary, rok prod. 2014. Wartość strat 60 tys. zł.

MARKI

 • 23 lutego sprawca po uprzednim uszkodzeniu szyby i framugi okna dokonał włamania domu, a następnie z jego wnętrza dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 9000 złotych i laptopa. Suma strat 11 000 złotych.
 • 21 lutego na terenie posesji w Markach, nieznany sprawca, z otwartej części towarowej pojazdu dostawczego, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia agregatu prądotwórczego marki FOGO. Wartość strat 4400 zł.
 • 20 luty. Kradzież pojazdu marki Peugeot Partner, rok produkcji 2016, koloru białego. Wartość strat 40000 zł.
 • 19 luty. Kradzież pojazdu marki Toyota Corolla koloru srebrnego, rok produkcji 2011. Wartość strat 36000 zł.

MYSZADŁA

 • 22 lutego sprawcy dokonali wyważenia drzwi balkonowych, a następnie splądrowali pomieszczenia mieszkalne dokonując kradzieży złotej biżuterii oraz pieniędzy w kwocie 1500zł. Łączna wartość strat ok. 4000 złotych.

RADZYMIN

 • 19 lutego z pobocza drogi n/n sprawca działając w nieustalony sposób dokonał kradzieży 1 szalunku metalowego służącego do zabezpieczenia głębokich wykopów. Wartość strat 6500 zł. W trakcie wykonywanych czynności na jednej z posesji ujawniono częściowo zakopany w ziemi wymieniony szalunek, który po wykonaniu czynności przekazano zgłaszającemu.
 • 20 lutego F-sze KP Radzymin na ul. Jana Pawła II zatrzymali ob. Ukrainy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości (2 promile), kierował samochodem marki VW po drodze publicznej.
 • 23 lutego f-sz KP Radzymin razem z technikiem kryminalistyki KPP Wołomin zatrzymali w lesie w Radzyminie mężczyznę, który w godz. nocnych poruszał się Quadem z przyczepką Niewiadów. Na przyczepce znajdowało się drzewo sosnowe pochodzące z ułożonego w lesie stosu. Mężczyzna Michał W. lat 38 nie posiadał dokumentacji zakupu drzewa. W trakcie czynności mężczyznę poddano badaniu z wynikiem promil alkoholu.
 • 21 luty, godz. 08:14, ul. Piłsudskiego. W miejscowości Radzymin Monika S. lat 38, kierując pojazdem Peugeot 508 na skrzyżowaniu ulic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen Picasso, którym kierowała Katarzyna K. lat 36 w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Następnie pojazd Peugeot uderzył w kolejny pojazd Toyota Yaris kierowany przez Mariusza M. lat 54. Kierujących pojazdami przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. W wyniku zdarzenia Monika S. doznała złamania lewej ręki. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 23 luty, godz. 13:10, ul. Konstytucji 3 Maja. Sławomir K., kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki CHEWROLET zderzył się z samochodem m-ki FIAT kierowanym przez Agnieszkę K., która następnie uderzyła w samochód m-ki Fiat kierowany przez Dariusza S. W wyniku zdarzenia Agnieszka K. z urazem głowy, pasażerka Teresa K. z urazem lewej nogi oraz Dariusz S. z urazem barku zostali przewiezieni do szpitala.

SŁUPNO

 • 25 lutego F-sze WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej Grzegorza Z., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila kierował samochodem marki FORD po drodze publicznej.
 • 24 lutego Policjanci KP Radzymin zatrzymali Karola W., jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.
 • 23 luty, godz. 11:58, ul. Żeromskiego. Kierujący pojazdem m-ki Renault Twingo Stanisław O lat. 83 nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi Fiat Panda kierowanemu przez Mariusza W. najeżdżając na lewy bok pojazdu. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Kierujący Fiatem nieprzytomny z urazem głowy został przewieziony do Szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

STARE ZAŁUBICE

 • 19 lutego sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji a następnie po uprzednim wyważeniu drzwi tarasowych dostał się do środka domu jednorodzinnego, skąd dokonał kradzieży dwóch zegarków, srebrnej bransoletki, laptopa marki LENOVO i laptopa marki SAMSUNG. Wartość strat 5000 zł.

TROJANY

 • 21 lutego sprawca dokonał włamania do domu poprzez wypchnięcie jednego z okien na parterze. Z wnętrza skradziono aparat fotograficzny SAMSUNG Digimax, aparat fotograficzny PANASONIC, laptop DEL, laptop TOSHIBA, telefon komórkowy LG KF 750, telefon komórkowy I-PHONE i wyroby ze złota. Wartość strat na wyniosła 12 000 zł.

WOŁOMIN

 • 22 lutego sprawcy podczas nieobecności domowników dokonali włamania do pomieszczeń mieszkania w bloku poprzez wybicie zamka w drzwiach wejściowych. Sprawcy następnie dostali sie do wnętrza skąd skradli złotą biżuterię oraz pieniądze znajdujące się w regale. Łączna wartość strat oceniona została na sumę ok 46 000 zł.
 • 20 lutego n/n sprawca po uprzednim pokonaniu zapięcia ze stojaka na rowery mieszczącego się w pobliżu przejścia podziemnego do stacji PKP Wołomin, dokonał kradzieży roweru BURGHART na kołach 28 cali koloru jasno-seledynowego o wartości 550 złotych.
 • 24 luty. Kradzież zaparkowanego na ulicy samochodu osobowego marki Lexus CT 200H 2015 rok produkcji, koloru czerwonego, wartości 100 000 złotych na szkodę zgłaszającego.

ZĄBKI

 • 21 luty. Kradzież z włamaniem do metalowej klatki, mającej miejsce na terenie stacji paliw, gdzie troje nieznanych sprawców przyjechało samochodem i wykorzystując fakt nieuwagi pracownika stacji, nieznanym narzędziem wyłamali kłódkę a następnie z wnętrza klatki zabrali w celu przywłaszczenia dziewięć sztuk butli gazowych, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Suma strat wyniosła 1251zł.
 • 19 lutego sprawca wszedł do otwartego pojazdu marki Ford Transit zaparkowanego w Ząbkach na ulicy a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci kamery wideo bdb. Straty 3500 zł na szkodę zgłaszającego.

ZIELONKA

 • 19 lutego Policjanci KP Zielonka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Honda. Podczas przeszukania pojazdu ujawnili na półce w rejonie lewarka zmiany biegów torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego barwy szaro – zielonej. Zatrzymano kierowcę pojazdu oraz pasażera jako osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze